Event: Guardians of Gaia

Event: Guardians of Gaia


Třetí herní event odstartoval ku příležitosti prvního výročí The Secret World a zaměstnal tisíce hráčů na několik dní. Valná většina si odnesla velmi pozitivní dojem a naditý inventář signety, bulliony a pety. Naneštěstí se velký zájem o event neobešel o několik technických problémŮ, jež pozitivní dojem eventu občas znepříjemňovaly, celkově ale můžeme tvrdit, že se event povedl a dokázal zaktivovat hráčskou komunitu jako žádný jiný event před tím (ne že bych jich bylo hodně).

Prosím hodnoťte pouze pokud jste daný obsah hráli.

Probuzení guardianů

Země, Gaia, lidstvo, to všechno je na pokraji událostí, které nevěstí nic dobrého pro všechny zmiňované. Heslo „Dark days are coming“ se stává každým dnem aktuálnější a všichni vnímáme, že pomalu začíná jít do tuhého. Gaia vyhodnotila, že její první obranná kolona – my všichni, co jsme spolkli včelku – není v boji se zlem dostatečná, a tak se rozhodla povolat na pomoc svou druhou obrannou kolonu – guardiany.

Kingsmouth Town Scorched Desert

Guardiani Gaia jsou obří kolosy elementů, kteří nehledí na dohody nebo podřadný lidský život a snaží se sprovodit ze světa všechno, co Gaie ubližuje nebo nijak nepomáhá. Není proto divu, že ani my jsme nebyli ušetřeni. Benátský koncil viděl v guardianech velké nebezpečí jak pro lidstvo tak samotný status utajení všech tajných organizací. Hráči se tak museli spojit a tyto guardiany zlikvidovat dřív, než by napáchali neodvratné škody. Stačí si jen vybavit,  kolik práce dá ututlat devastaci Times Square a přítomnost obřího monstra v jeho středu.

První den eventu se objevovali guardiani ve všech lokacích Solomon Island (Kingsmouth Town, Savage Coast a Blue Mountain) a Fusangu. Den poté přišel na řadu Egypt (Scorched Desert a City of the Sun God) a dva dny na to se poslední druhy guardianů objevovali i v Transylvánii (Besieged Farmlands, Shadowy Forest a Carpathian Fangs).

Kingsmouth Town Shadowy Forest

Objevení guardiana v lokaci předznamenával Gatekeeper, který opustil svou rodnou Agarthu a vydal se vstříc nejpostiženějším lokacím světa a zde vyvolal příslušného guardiana.

Do boje se jednou také zapojil sám game director, Joel Bylos, který se zjevil jako Joelzilla a pomáhal ostatním v boji s guardianem v Blue Mountains.

Všichni guardiani měli 15 000 000 HP a až na výjimky nepředstavovali velké riziko pro hráče. Někteří z nich útočili AoE efekty, jež mohli hráče usmrtit jedinou ranou. Guardian ve Scorched Deseret vám část vaší škody vracel zpátky, takže ač na vás neútočil přímo, stejně vám odebíral část vašeho zdraví.

Carpathian Fangs City of the Sun God

Odměny

Původně měl event trvat pouze šest dní, ale nakonec byl prodloužen o jeden týden navíc, ale některé bonusy byly snížené nebo zmizeli úplně.

Prvních šest dní mohli hráči využívat postupně bonusů pro zdvojnásobení ability bodů AP, skill bodů SP a experience bodů XP. Účastí v boji pak každý při poražení obdržel misi a odměnu za zabitého guardiana. Odměna za splnění mise byla velmi rozmanitá a nejžádanějším lootem byli bezpochybi peti – miniaturní verze guardianů. Vedle nich jste mohli získat třeba pásku přes oko, svítící oči, brýlový monokl, zelené a modré signety, black bulliony nebo třeba světlice.

g-fire g-water g-plagueg-metal g-clay g-stoneg-thruth g-forest g-sand

Každý, kdo měl předplatné nebo je doživotním předplatitelem, získal jako pozornost navíc tričko s jedničkou, jako připomínku prvního výročí hry.

Další tričko jste mohli získat jako odměnu za splění achievementu zabití všech guardianů v hlavních lokacích (tedy mimo Fusang).

Komunita

Lovení guardianů se stalo velmi populární a de facto i neuvěřitelně lukrativní (odměnu za stejného guardiana jste mohli získat každé dvě hodiny). Jejich respawn však nebyl okamžitý a navíc v Besieged Farmlands a Carpathian Fangs bylo jejich nalezení poměrně obtížné, jelikož procházeli rozlehlou oblastí a nezdržovali na malých místech jako guardiani v jiných lokacích. Z těchto důvodů vzniklo hned několik chatovacích kanálů spravovaných komunitou a perfektně sloužících svému účelu pro ohlašování nalezení guardianů a rychlého přesunu do konkrétní instance.

Nejpopulárnějším kanálem se stal #anniversity kanál, jehož „administrátoři“ (nejen lidi, co se snažili pravidelně informovat o novinkách a pravidlech eventu) byli nakonec speciálně odměněni. Od Funcomu získali jako doplněk do šatníku svatozář.

037m 038m

Fusang

Fusang si zaslouží vlastní malou sekci pro tento event. Vedle nepříjemného problému s dostupností (viz níže), ukázala tato perzistetní PvP zóna nové zajímavé aspekty, které se odvíjely od zdánlivě velké obtížnosti porazit místního guardiana. Ten se chlubil jednou zajímavou vlastností – tou bylo postupné doléčování ze všech hráčů, kteří stáli v dosahu působení jeho samoléčící schopnosti. A protože byl Fusang plný, počet hráčů, kteří se jej snažili porazit dosahoval dvou set, a řada z nich nechtěně guardana mnohokrát doléčila na jeho maximum.

Fusang Fusang

Našli se i někteří hráči, kteří nechtěli spolupracovat a s velkou radostí pálili do davu tří spolupracujících frakcí nejčastěji se schopností Suppressing Fire a nebo záměrně zabírali studny jiných frakcí v centru, které byly předem rozděleny na základě dohody. Občas se i našel někdo, kde útočil cíleně na tanky a znemožňoval tak snadný průběh boje. Protože se nedalo s takových chováním nic dělat, než útočníky prostě zabít, byly počáteční boje ve Fusangu dost frustrující. Časem si ale komunita zvykla a našla si svůj styl a taktiku, jak guardiana porazit v co nejkratším čase a přerušit většinu z jeho samoléčících schopností.

Tak či onak musím říct, že vidět spolupracovat všechny frakce uprostřed Fusangu a spatřit tam samotného Gatekeepera byl nezapomenutelný zážitek.

Lore

Po světě bylo roztroušeno devět lore objektů, většinou v těsné blízkosti místa, kde se guardiani objevovali. A zde přichází důležitá zajímavost, jelikož pozadí guardianů má spojitost s českým golemem. Lore objekty zůstanou ve hře ještě několik týdnů po skončení eventu.

Our wisdom flows so sweet. Taste and see.
TRANSMIT -initiate Acta Orientalia - RECEIVE - Hyperzokol protocol - DOWNLOAD -
initiate Ben Sira oratory - THE SHEM, THE GHENIZAH, THE GOLEM - read the Sefer Yetzirah
Viscera stains the cobbled streets of Chelm - a message inked in the blood of innocents.
The message reads "You are all fools".
A Rabbi in Prague writes the name of God on a strip of paper. The paper falls into an
old well and lands on dried mud. The ink forms a bridge and a neural circuit is engaged.
Something awakens.
A man of clay follows a man of flesh down the cobbled streets. His circuits are damaged,
silica connections bridged by an inferior contact. The Rabbi asks him to dance.
In a need of a better master, he dances.
The Rabbi forgets the bridge, leaves the paper in the machine. It goes in search of
a master and finds children that need hugging. It hugs them until their smiles split
and their teeth strike the cobbles like tiny raindrops.
An angry mob attacks the clay man. He does not fight back. The Rabbi comes and screams
at him. Removes the circuit breaker - the life giving bridge. The clay man falls on the
Rabbi and shatters.
The people bury the Rabbi and put the remains of the clay man in an attic.
They are a persecuted people and they do not want attention. The clay man dreams the
slow dreams of the terminally shattered.
Time passes and another man comes. His bearing is regal and he wears the swastika on his
sleeve. He examines the remains and then calls in a troop of men in uniforms.
They collect the clay man and carry his pieces to a truck.
In a place of death and shit and broken souls, the clay man is reassembled.
All the Fuhrers horses and all of his men, put the clay man back together again.
A starving old prisoner watches through the warehouse window, unnoticed behind the grime
and the dust. He remembers a winter evening in Prague, and the broken smiles of dead
playmates.
In the end, a tank is needed to bring down the clay man. Among the shattered remains,
the remaining troops find a slip of paper with the name of god scribbled in hasty hebrew.
A starving old free man watches from the edges of the camp.
Dear sweetling, this tale has no moral. Like the Guardians of Gaia.

Problémy

Bohužel se event nevyhnul několika komplikacím. Nejzásadnější ze všech se stal obrovský lag, když se do boje s&nsbp;guardianem zapojilo velké množství hráčů, což bylo de facto stoprocentním pravidlem. Téměř každého boje se účastnilo minimálně padesát a více hráčů. Problém se dal částečně vyřešit snížením detailů na minimum (ve většině případech), ale často ani toto nepomohlo.

Savage Coast Besieged Farmlands

Druhým problémem byl prakticky zablokovaný přístup do Fusangu pro některé dimenze (Cerberus), takže většina hráčů neměla šanci porazit devátého guardiana.

Fusang je aktuálně spravený a zdali se budou lagy opakovat, zjistíme při některé podobné příležitosti.

Galerie

Pro zachycení úžasných momentů z eventu jsme nemuseli vynaložit velkou námahu, protože každý boj přinesl stejné prvky: úchvatnou podívanou na kolekci oblečení jiných hráčů; obří golemy; tradičně pěknou herní krajinu a vizuální efekty bojových schopností.

Kompletní galerii eventu naleznete zde.

Besieged Farmlands Savage Coast

1 Comments
  1. avatar
    Date: July 19, 2013
    Author: Jarred
    Video je od Kosace a peti od Siara :) [Reply]
Leave a Reply

Nemůžete se přihlásit a jste si jistí, že píšete heslo správně?

Občas se to bohužel stává, dokud nepřijdeme na chybu, přihlašte se

přes tento odkaz, který by měl být vždy funkční.

Děkujeme za pochopení

kanal

Chcete-li být ve hře v kontaktu s ostatními českými a slovenskými hráči z jiných kabal nebo frakcí, naistalujte si skript, jenž vás pokaždé automaticky přihlásí do CZ/SK chatovacího kanálu.

Více informací zde.

Kabaly

Chcete se stát součástí některé z česko-slovenských kabal?
Vyberte si ze seznamu zde.

Would you like to read our articles in English or another language?

Just use The Ravens on Google Translator and insert the link you want to translate.