Event: Samhain 2013 [Halloween]

Event: Samhain 2013 [Halloween]


Po roce se vrátil halloweenský event ve své druhé sezóně a přinesl jak starý obsah z předešlého roku, tak nový obsah pro letošní oslavu. Naneštěstí nového obsahu nebylo tolik, ani nepřinesl nové instance v porovnání s&nsbp;loňským rokem, jelikož uvedení eventu kolidovalo s pracemi na dlouhodobém eventu v Agarthě a souběžné práci na dvou dalších issue (#8 a #9).

Prosím hodnoťte pouze pokud jste daný obsah hráli.

Koncept eventu

halloween-2

Funcom se rozhodl, že kompletně zpřístupní obsah včetně lore objektů z roku 2012 a k tomu přihodí několik nových misí. Odstartováním eventu tak každý obdržel telefonát od Madam Roget a mohl se pustit do série investigativních misí, které vyústily v boj s kočičím králem Irusanem v instanci Stonehenge. Více o obsahu eventu z roku 2012 zde.

Nový obsah pro rok 2013 jste mohli odstartovat sebráním mise v Treehouse v lokaci Savage Coast. Vaším úkolem bylo nalézt příběhy městských legend a pomoci tak Dannymu sestavit knížku „Spooky Stories“. Celkem jste mohli dokončit devět postranních misí a jednu dungeon misi a získat tak deset unikátních a strašidelných povídek. Některé stojí opravdu za přečtení! Kompletní knížku jste pak obdrželi do inventáře.

Postranní mise byly vesměs podobné a nutily vás na základě indícií najít místo uvedené v úvodu povídky. Na konci mise vás tradičně čekal protivník a jeho skolením jste získali odměnu Sack of Penny Dreadfuls, povídku a lore objekt v bezprostředním okolí.

Desátá mise, kterou jsme mohli získat od Andyho, byla dungeon mise, která vyžadovala zneškodnění Jack-o-Lanterna u dýňového stromu ve Wispwoodu v Kingsmouthu. Jacka mohla vyvolat jen skupina pěti lidí poté, co provedla specifický rituál. Všechny nové mise pro rok 2013 se odehrávaly v regionu Solomon Island.

jack-10 jack-9

Nightmare verze dungeon misí

Mise The Cat God z roku 2012 a mise The Ghost of Jack-o-Lantern z roku 2013 měly dvě verze obtížností. Základní normální verzi a nightmare verzi. The Cat God nightmare verze se vyznačovala zvýšeným zdravím addů a samotného Irusana. Nightmare verze mise The Ghost of Jack-Lantern vyžadovala správně provedený rituál (konkrétní rozestavení jednotlivých druhů dýní) na konci mise a vyvolání protivníka skoro třicetkrát silnějšího než jeho normální verze. Takzvaný Super Jack měl 12,5 milionu HP a zabít jej mohlo jen velké množství hráčů. Super Jack tak navrátil do hry stejný prvek světových bossů, jaký jsme zakusili již při eventu Guardians of Gaia nebo The Gilded Rage.

ritual irusan

Komunita

Komunita nelenila a opět přišla s chatovacím kanálem, jenž v mnohém ulehčil hledání Super Jacka a skupin pro vyvolávání normálního Jacka nebo na farmaření nightmare verze The Cat God. Což se hodilo mnoha hráčům, aby měli alespoň nějakou šanci získat unikátního peta (viz níže). Rayla sestavil pomocný návod k misi The Cat God pro začínající hráče, kteří neměli zkušenost s eventem v loňském roce, a my jsme pak ještě sestavili halloweenskou mapu Solomonu se všemi misemi, důležitými oblastmi a lore objekty pro event. O slovo se také přihlásil komorní příběh z vyvolání Super Jacka českou komunitou – „Jak jsme přemohli Super Jacka“.

hall-map

Odměny

Do Kingsmouthu se vrátil i Incognito z roku 2012 s jeho dýňovou maskou v lootu. Nightmare verze mise The Cat God měla malou pravděpodobnost výskytu unikátního peta, Amethyst Mouser. Nightmare verze mise The Ghost of Jack-o-Lantern nabízela náhodný loot z řady halloweenských outfitů (stejně jako postranní mise z roku 2013), modré nebo zelené signety, světlice nebo třeba black bulliony.

Halloweenské kostýmy

Vedle speciálního lootu z misí pro rok 2013 bylo také možné vybírat z široké nabídky halloweenských kostýmů z Item Store. Jejich nabídka byla omezená a po skončení eventu byla stažena z obchodu. Hráči pak vytvářeli opravdu zajímavé a občas i dost strašidelné a bizarní kombinace stávajích outfitů s halloweenskými proprietami.

kostym06 kostym05 kostym04 kostym03 kostym02 kostym01kostym07

1 Comments
  1. avatar
    Date: November 28, 2013
    Author: blasmo
    Jako obsah do singleplayer hry by to asi bylo dobre. Ale tohle se vazne hodne nepovedlo. [Reply]
Leave a Reply

Nemůžete se přihlásit a jste si jistí, že píšete heslo správně?

Občas se to bohužel stává, dokud nepřijdeme na chybu, přihlašte se

přes tento odkaz, který by měl být vždy funkční.

Děkujeme za pochopení

kanal

Chcete-li být ve hře v kontaktu s ostatními českými a slovenskými hráči z jiných kabal nebo frakcí, naistalujte si skript, jenž vás pokaždé automaticky přihlásí do CZ/SK chatovacího kanálu.

Více informací zde.

Kabaly

Chcete se stát součástí některé z česko-slovenských kabal?
Vyberte si ze seznamu zde.

Would you like to read our articles in English or another language?

Just use The Ravens on Google Translator and insert the link you want to translate.