Event: The End of Days

Event: The End of Days


Druhý herní event byl vázaný na aktuální issue (Issue #5 jako dárek kvůli B2P již v prosinci, od ledna však DLC mise za poplatek) a nikdo se mu vyhnout nemohl. Protože se jedná o event, není možné zpětně dokončit patřičné achievementy nebo si znovu zahrát eventní mise. Obsah eventu tedy není součástí základní verze hry.

 

Prosím hodnoťte pouze pokud jste daný obsah hráli.

Event The End of Days přímo vycházel z pověry o konci světa. Události předcházel webový ARG k eventu, jehož se zúčastili desítky tisíc hráčů (za odměnu na participaci získali XP lektvary a outfity). Event také virálně podporoval Joel Bylos, game director, pomocí videí na youtube, jak se snaží na konec světa připravit.

The End of Days, představoval výhodnou dobu pro TSW přejít z P2P (pay-to-play) modelu hraní na B2P (buy-to-play). Kdo by chtěl platit za hraní, když bude konec světa, že?

Bez ohledu na to, kde jste ve hře byli (Solomon, Egypt, Transylvánie), byli jste označeni buffem The Nameless Days, což dávalo smysl, protože před koncem světa se neschováte, takže ani nemáte na výběr, zdali se eventu zúčastníte nebo ne. Po chvíli vás napadnul mayský bojovník Xibaldan a jeho zabitím začala šňůra eventních misí.

Mayan

První v pořadí byla item mise The End Of Something, která vás zavedla ke stánku Morninglight organizace v Londýně. Zde jste zjistli, že můžete plnit další dvě item mise pro event: Resplendent Wisdom a Harvesting The Sun.

Resplendent Wisdom byla misí, kde jste museli ochraňovat patrolujícího Quetzal ptáka v Blue Mountain a během toho pozabíjet patnáct Secret Keepers bojovníků. Quetzal vždy po čase zmizel, objevil se někde jinde a štramákoval si to po zcela jiné trase. Občas trvalo velmi dlouho, než se jej podařilo lokalizovat. Kvůli velkému počtu hráčů se vytvářely raidy, aby se zabití Secret Keepers, kteří se objevovali ve vlnách po pěti, započítali více hráčům a ne pouze tomu, kdo na ně zaútočil jako první.

Harvesting The Sun byla pouze doplňkovou misí, kdy jste museli nasbírat celkem 5 Mayain K’in tokenů jako loot z mayských bojovníků.

Mayain K’in

Vedle dvacetiminutových převleků, mayských zbraní a speciálních run jste také mohli získat speciální tokeny Mayain K’in. Za jejich patřičné nashromáždění jste si pak mohli u Morninglight vendora zakoupit lepší mayské zbraně, nějaké obleky nebo dokonce peta – vlastního Quetzal ptáka.

Za jeden K’in jste si také mohli koupit vstupenku do nově otevřeného londýnského klubu Crusades, kde byl další Morninglight vendor, jenž nabízel právě Quetzal peta a oděvy.

The Crusades Quetzal bird

Harbingeři

Každý region byl pod útokem mocných harbingerů. Jednalo se o obří verze známého ak’aba (Savage Coast), pískového golema (Scorched Desert) a filthového guardiana (Shadowy Forest). Všichni tři měli přesně 2 miliony hit pointů a abyste je mohli porazit, museli jste vytvořit raid o několika skupinách a schodit mu štít, který jej chránil. To se vám mohlo podařit jen když jste nashromáždili již zmíněné mayské runy z lootů. V tento okamžik vám začala dungeon mise Nameless DaysVe chvíli, kdy se jim štít shodil, vznikla v oblasti velká světelná bariéra, kterou nesměl harbinger opustit a vy také ne, pokud jste chtěli za jeho poražení získat achievement a možnost plnit poslední eventní misi The Final Countdown.

Harbinger Harbinger

Boj s harbingery byl velmi náročný, dlouhý a bylo zcela nemožné jej přežít bez úhony díky stále se objevujícím mayským bojovníkům (viz níže). Velmi často se stalo, hlavně u transylvánského harbingera, že všichni v raidu měli brzy kompletně poškozený gear a museli z boje odejít, aby se opravili. Výzva to byla pořádná a stála za to.

The Final Countdown mise

Poslední eventní misí byla dungeon mise, kterou jste mohli absolvovat ve dvou obtížnostních módech. V Argathě na pravé straně od Solomonské větve byl vstup do PVE části El Dorada, kde jste museli pokořit boha Bolon Yakte’K’uh.

El Dorado Harbinger

Mayští bojovníci

Pokud se vám event nezdál nikterak zajímavý a nevidíte důvod, proč se mu nešlo vyhnout, přichází teď důležitá informace. Ať už jste chtěli nebo ne, zabitím průměrného moba jste vyvolali malého neškodného mayského bojovníka. Naštěstí nebyl v bojovém stavu (pokud jste nezkonzumovali lebku pro rozhněvání bohů) a vy jste mohli opatrně odkráčet dál. Když jste ale na něj zaútočili, na jeho místo nastoupil nový bojovník. Pár lehkých bojovníků vystřídal těžší, až jste se nakonec probojovali k samotnému mayskému bossu s 270 000 hit pointy. Boj byl proto téměř všudypřítomný, jelikož stačil jeden výstřel, jedno seknutí a už jste museli buď utéct nebo bojovat.

Proto bylo poražení harbingerů velmi složité, jelikož jste bojovali nonstop ve skupinách i s dvaceti hráči, kde se každou chvíli respawnovali další a další bojovníci a kolem vás nakonec bylo několik mayských bossů a samotný harbinger.

Respawn mayských bojovníků

Soutěž

Plnění misí a zabíjení bojovníků se započítávalo a ti nejlepší z nejlepších, přesně  prvních tisíc hráčů s nejvyšším skóre, pak mělo získat nového peta, malého Ak’aba.

Bohužel se ale stalo to, že někteří hráči začali podvádět a místo aby poctivě zabíjeli, tak nechali za sebe zabíjet třeba wardy v Innsmouthské akademii nebo u Morninglight tábora v Kingsmouthu. Při překročení zábran mayský bojovník zemřel okamžite a hráč tak velmi snadno a rychle nasbíral enormní množství bodů, které by za normálního hraní nikdy nasbírat nedokázal.

Proto se Funcom rozhodl, že odměnu peta získa každý, kdo získal alespoň jeden bod a eventu se tedy zúčastnil.

1 Comments
  1. avatar
    Date: August 25, 2013
    Author: Magnat
    Tenhle event byl dle mého super, hlavně skvělé bylo to propojení s webovou hrou a ty psycho vstupy v příběhu... [Reply]
Leave a Reply

Nemůžete se přihlásit a jste si jistí, že píšete heslo správně?

Občas se to bohužel stává, dokud nepřijdeme na chybu, přihlašte se

přes tento odkaz, který by měl být vždy funkční.

Děkujeme za pochopení

kanal

Chcete-li být ve hře v kontaktu s ostatními českými a slovenskými hráči z jiných kabal nebo frakcí, naistalujte si skript, jenž vás pokaždé automaticky přihlásí do CZ/SK chatovacího kanálu.

Více informací zde.

Kabaly

Chcete se stát součástí některé z česko-slovenských kabal?
Vyberte si ze seznamu zde.

Would you like to read our articles in English or another language?

Just use The Ravens on Google Translator and insert the link you want to translate.