Issue #4: Big Trouble in the Big Apple

Issue #4: Big Trouble in the Big Apple


Big Trouble in the Big Apple je v pořadí již čtvrtým obsahovým updatem, i tak se ale zapíše do historie jako poslední Issue, které bylo zdarma. Navíc je to poprvé, kdy se ve hře objevuje raid. Issue #4 je zcela zdarma a tedy i součástí základní instalace hry. Konkrétní anglický seznam změn a novinek si můžete přečíst zde.

 

Prosím hodnoťte pouze pokud jste daný obsah hráli.

Čtvrté Issue bylo obsahově doslova nabité a předčilo veškerá očekávání. Přineslo obrovské změny pro PVP, druhou auxiliary zbraň, RP místo Albion Theatre, newyorský raid, nové mise, decky pro nováčky a další.

Mise

All Roads Lead to Rome – Misi získáte od Mama Abeny v Londýně. Rozšifrujte tajemství londýské historie v investigativní misi, která vás zavede do útrob metropole a prověří vaše detektivní schopnosti.

Mama Abeda All Roads Lead to Rome

The Red Thread – Misi získáte od Callisto v Carpathian Fangs. Vypátrejte společnou historii Callisto a Mary v investigativní misi plné hlavolamů na ne zrovna bezpečných místech Carpathian Fangs. Tato mise patří mezi ty obtížnější právě díky rozmanitým hlavolamům.

To Sir with Love – Misi získáte od Haydena Montaga v Savage Coast. Akční dobrodružství na půdě Innsmouthské akademie, kdy se postavíte proti wraithu, který ohrožuje Haydena Montaga. Smrtelná kletba vyžaduje jeho smrt, ale tu si nikdo z žijících obyvatel akademie nepřeje…

To Sir with Love

Navazující update ke čtvrtému issue s označením 1.5 přinesl možnost opakovat všechny investigativní mise se stejným cooldownem jako mise daného regionu a za sníženou PAX odměnu.

Newyorský raid

Poprvé se ve hře objevuje end game prvek, kdy je ke splnění mise zapotřebí víc jak pět hráčů. První raid vyžaduje standardně dvě pětičlenné skupiny, které se vydají systémem metra na území Manhattanu a svedou boj s dosud největším a nejtěžším monstrem ve hře. Cestu k němu si budete muset, velmi jednoduše, probojovat přes pár mobů, včetně létajících „draků“.

Cooldown raidu jsou tři dny, což se na první pohled může zdát dost, ale má to svůj důvod. Manhattan je jedinou lokací, kde za splnění (zabití bosse) zístáte upgrade na sestavení předmětu levelu 10.5.

newyorský raid newyorský raid

PVP

Změny PVP jsou se čtvrtým issue doslova revoluční. V prvé řadě je ale nutné podotknout, že smyslem změn bylo vyřešit několik neduhů PVP ve hře a čas ukázal, že ani tyto změny nebyly dostatečné, takže na PVP se pořád horlivě pracuje, aby bylo řádně vybalancované a atraktivní pro více hráčů a ne jen pro vítězné frakce.

Nejvíce změn se týká Fusangu. Strádající frakce si může zaktivovat misi The Underdogs a oživit tak svého vlastního custodiana, který jim pomůže dobít některou facilitu. Custodian je extrémně silný, léči hráče v jeho blízkosti a zabíjí protihráče jednou ranou. Jeho poražení je v terénu nemožné, jedinou šanci má protistrana ve chvíli, kdy custodian bojuje s jiným custodianem nebo s turretem.

Fusang nově obsahuje i PVP vendory, kteří prodávají vylepšení pro custodiany a turrety dané frakce. Každé vylepšení se prodává ve třech verzích a každá verze zvyšuje léčení / útok / zdraví custodiana nebo turretu o 10 procent.

Fusang Custodian

Zásadně se změnil systém odměňování, kdy hráči získávají odměny kontinuálně každé tři minuty podle toho, kolik studen a facilit jejich frakce vlastní. Nejvýdělečnější je centrální facilita. Buff se nově za každou vnější facilitu nesčítá. Fusang vás odmění pouze White Marky. Za 100 White Marků získáte jeden Black Mark.

Minihry Stonehenge a El Dorado si odměnu Black Marků drží.

Nově lze vylepšovat PVP gear až na level 10.4.

Poslední velkou změnou je rozdělení Fusnagu do tří battlegroup, jež má za cíl sjednotit některé dimenze a vybalancovat hráče jednotlivých frakcí. To se zatím nepovedlo.

Také se zavedl limit počtu hráčů ve Fusangu, který se odvíjí od počtu hráčů frakce, která má v danou chvíli ve Fusangu nejmenší počet členů. Zbylé dvě frakce mají povoleno mít stejný počet členů navýšený o dest.

 • Group A: Cerberus, Arcadia, Leviathan
 • Group B: Drac, Kobold
 • Group C: Daemon, Grim, Huldra

Auxiliary zbraň

Druhou auxiliary zbraní se stala motorová pila a stejně jako u raketometu, i tentokrát je pro její získání zapotřebí splnit konkrétní misi. Tu získáte od doktora Aldiniho v Modern Prometheus. Zavítáte do podzemí jeho plastické chirurgie a zjistíte, odkud doktor bere materiál na své plastické operace.

Opět je nutné utratit 35 skill bodů, abyste mohli zbraň používat a dále 50 ability bodů za každou aktivní nebo pasivní schopnost.

Modern Prometheus Motorová pila

Albion Theatre

Albion Theatre představuje mocný RP nástroj s velkým potenciálem. Jedná se vlastně o jeviště, kde můžete sehrát libovolná představení, ovládat kulisy a jevištní dekorace, světlo, hudbu a speciální efekty.

Abyste mohli vybírat ze širšího spektra efektů, kulis a podobně, je nutné příslušné achievementy odemknout. Albion Theatre má také tři lore objekty zvané Open Season a všechny lze získat v Londýně.

návod na Albion Theatre

Albion Theatre Albion Theatre

Lair mise

Každá lokace dostala k jedné lair misi další dvě, které na sebe navazují. Abyste tedy mohli splnit třetí lair misi, musíte nejprve dokončit druhou, která vám poskytne předmět důležitý pro plnění právě třetí mise.

 • Coralations (Kingsmouth)
 • The Last Strand (Kingsmouth)
 • The Cover-up (Savage Coast)
 • Nobel Calling (Savage Coast)
 • The Whole Truth (Blue Mountain)
 • Pickip Up The Pieces (Blue Mountain)
 • Up In Smoke (Scorched Desert)
 • Blood Garments (Scorched Desert)
 • The Trinket Trail (City of the Sun God)
 • The Black Pharaoh’s Guard (City of the Sun God)
 • Restoration (Besieged Farmlands)
 • Blessed Are The Makers (Besieged Farmlands)
 • Seedy Underbelly (Shadowy Forest)
 • Kreep Rush (Shadowy Forest)
 • The Shipping News (Carpathian Fans)
 • The Mortal Coil (Carpathian Fangs)

Lair Lair

Reticule zaměřování

Nově lze také zaměřovat přímo pomoci myší, kdy se z klasického automatického zaměřování na reticule přepnete pomocí klávesy „T“. Jedná se tedy o volitelnou možnost.

Dungeon

Čtvrté issue otevřelo poslední chybějící nightmare mód – Slaughterhouse. Jako tradičně do něj vstoupíte přes speciální nightmare větev v Agarthě.

Ostatní

Změna výšky postavy – nově je možné vytvořit postavu, která bude o deset procent vyšší nebo menší než je standardní výška postavy. Změnu lze provést i už vytvořených postav návštěvou Modern Prometheus.

Nový deck – za 100% vyplnění hlavního kruhu schopností splníte poslední deck a získáte oděv Panoptic Core.

Multislotové uniformy – všechny uniformy se teď rozdělily na hlavu a zbytek. Lze tedy kombinovat různé oděvy s pokrývkou hlavy z uniforem.

Taneční emoty – uvolnily se celkem čtyři nové emoty pro tance: Gangnam style, samba, macarena a sprinkler.

Emoty ve hře

Leave a Reply

Nemůžete se přihlásit a jste si jistí, že píšete heslo správně?

Občas se to bohužel stává, dokud nepřijdeme na chybu, přihlašte se

přes tento odkaz, který by měl být vždy funkční.

Děkujeme za pochopení

kanal

Chcete-li být ve hře v kontaktu s ostatními českými a slovenskými hráči z jiných kabal nebo frakcí, naistalujte si skript, jenž vás pokaždé automaticky přihlásí do CZ/SK chatovacího kanálu.

Více informací zde.

Kabaly

Chcete se stát součástí některé z česko-slovenských kabal?
Vyberte si ze seznamu zde.

Would you like to read our articles in English or another language?

Just use The Ravens on Google Translator and insert the link you want to translate.