Issue #6: The Last Train to Cairo

Issue #6: The Last Train to Cairo


The Last Train to Cairo je šestým Issue a druhým placeným DLC v pořadí. Přináší celkem dvanáct nových misí, čtvrtou auxiliary zbraň, lair raid bosse a nový veteránský a PVP systém. Issue #6 bylo vydáno po delší pauze z důvodu restrukturalizace TSW týmu a vánočních svátků. Obsahově však přináší řadu zásadních změn a samotné DLC je mnohem bohatší než první DLC vázané na Issue #5.

Prosím hodnoťte pouze pokud jste daný obsah hráli.

Issue přináší šest řetězových (arc) misí a šest item misí, všechny jsou součástí DLC, tedy placené.

Hlavní mise [DLC]

Příběhový obsah se sestává z šesti misí, jež se všechny odehrávají na několika zcela unikátních místech v Egyptě a dokonce i v jiných časových rovinách. První misi získáte od Nassira ve Scorched Desert. Budete bojovat proti šíleným přisluhovačům boha Atona a snažit se překazit jejich plán na šíření zkázy i mimo oblast Scorched Desert. Ku pomoci vám bude hlavně Said a Nassir, ale ze známých tváří ještě potkáte Zharu a Abdela Daouda, což je aktuálně hlavní zloduch a váš konečný cíl.

iss6e iss6a

Seznam hlavních misí je následující:

 • ARC mise 1: Mean Street – sabotážní mise (Nassir, Scorched Desert)
 • ARC mise 2: The Prisoner – sabotážní mise (warehouse, Scorched Desert)
 • ARC mise 3: A Time to Every Purpose – sabotážní mise (Said, Scorched Desert)
 • ARC mise 4: City Beneath Us – akční mise (Said, Scorched Desert)
 • ARC mise 5: City Before Us – sabotážní mise
 • ARC mise 6: The Last Train to Cairo – akční mise (Nassir, Scorched Desert)

Během první mise odstraníte několik nepohodlných cursed bossů a získáte fragmety, jež vás zavedou do datlové továrny, kde se odehrává druhá mise. Díky ní se podíváte i do tunelů s celami, kde jsou vězněni vojáci Maria a zde si také okusíte nový bojový prvek – pěstní souboj. Ruční zápas se mnoha hráčům natolik zamlouval, že se jej v budoucnu ve hře ještě dočkáme a možná mu bude věnovám celý jeden Fight Club.

issue6a issue6b

Třetí mise vás zavede do historie o 1700 let nazpět, kdy se podíváte do města římské říše. Během mise si budete moci obléknout místí prostý římský oděv. Čtvrtá mise se odehrává v podzemí města al-Merayah a zde se setkáte s bojovníky, co vás budou rádi a s cursed výrazem ve tváři švihat bičem (čtvrtou auxiliary zbraní ve hře) jen to hvízdne. Pátá mise se odehrává na stejném místě, ale téměř o čtyři tisíce let dříve. Projdete chrámem plném pastí, připravíte si svůj bič pro budoucí použití a potkáte Saida v jeho lidské podobě.

Poslední mise, stejnojmenná jako název celého issue, se odehrává z velké části na střeše jedoucího vlaku. Všech pět předchozích misí vás vedlo k tomuto bodu, kdy jste připraveni překazit plán na teroristický útok, jenž má změnit Káhiru na druhé Tokio.

iss6j iss6d

Item mise [DLC]

Příjemnou novinkou je, že počet misí není s šesti hlavními misemi konečný. Několik oblastí, které navštívíte během plnění hlavních misí, obsahuje i tři item mise pro doplnění příběhu a zpestření hraní. Nejsou nikterak náročné, což ale nijak neznamená, že by byly třeba málo zábavné. Malou nevýhodou zůstává akorát skutečnost, že se nenacházejí na hlavní Scorched Desert mapě a přístup k nim máte pouze tehdy, pokud zrovna plníte některou z konkrétních hlavních misí.

issue6g issue6h

Seznam item misí je následující:

 • The Escape – item mise (tunnels, Scorched Desert)
 • O Tempora! O Mores! – item mise (Sol Glorificus 329 AD, Scorched Desert)
 • Know Them By Their Works – item mise (Old al-Merayah, Scorched Desert)

Envoy of Ca’ d’Oro a další mise (DLC)

Další tři item mise nabízí nový vendor v Egyptě, který se jmenuje Envoy of Ca’ d’Oro. Stojí ve stejném stanu, u kterého najdete i Nassira. Kromě tzv. denních item misí nabízí i řadu zajímavých předmětů včetně fialových head custom talismanů a signetů. Signety lze použít jen na head talismany zakoupené u tohoto vendora. Talismany jsou custom, lze je tedy vylepšit pomocí upgrate talisman toolkitů. Dále si u Envoy of Ca’ d’Oro můžete pořídit třeba oblečení Indiana Jonese.

envoy

Pokud si budete chtít u Envoy of Ca’ d’Oro cokoliv zakoupit, budete muset mít nastřádanou novou měnu Credit of Ca’ d’Oro. Tu získáte za splnění kterékoli z dvanácti misí obsažených v Issue #6.

Credit of Ca' d'Oro

Seznam denních Envoy of Ca’ d’Oro misí je následující:

 • Five Ways to Kill a Man – item mise (Envoy of Ca’ d’Oro, Scorched Desert)
 • The Coveters – item mise (Enovy of Ca’ d’Oro, Scorched Desert)
 • The Defence Never Rests – item mise (Envoy of Ca’ d’Oro, Scorched Desert)

Auxiliary zbraň [DLC]

Čtvrtou axiliary zbraní se tematicky stal bič. Tradičně se k němu vážou čtyři aktivní a tři pasivní schopnosti a tentokrát jej nezískáte za splnění některé z misí. Najdete jej jako loot v lokaci Old al-Merayah, avšak zjistíte, že je zatím k nepoužití a pro jeho „aktivaci“ budete muset navštívit i lokaci Thanis 1897 BSE.

iss6f iss6h

PVP změny a ranky

PVP prošlo další výraznou změnou a přineslo zásadní oživení pro všechny PVP zóny. Změnil se systém odměňování za druhé a třetí místo v El Doradu a Stonehege.

El Dorado: 1. místo za 20 marků; 2. místo za 10 marků; 3. místo za 5 marků
Stonehenge: 1. místo za 15 marků; 2. místo za 8 marků; 3. místo za 4 marků

Nově byl také zaveden systém PVP experience bodů. Za každého zabitého dostanete určité množství PVP XP podle toho, jestli hrajete minihru nebo Fusang, jak daleko jste od vaší skupiny nebo kolikrát byl onen konkrétní protivník již v aktuální hře zabit. PVP rank lze vidět v Charecter panelu a aktuální počet PVP XP naleznete v PVP okně.

iss6i pvp-rank

Získáním 50 000 PVP XP dovršíte nového PVP ranku. Zatím není stanoven žádný strop pro PVP ranky. Za každých deset tisíc bodů obdržíte 5 Distinction of the Council, což je druhá nová měna ve hře. Díky těmto kreditům si můžete koupit několik PVP uniforem, jež je možné nosit i mimo PVP zóny. Každá frakce má k dispozici 15 nových uniforem, pět pro každou roli – healer, tank a DPS. Do budoucna se plánuje rozšíření nabídky zboží za tuto novou měnu.

Credit of Ca' d'Oro

Veteránský systém

Šesté issue přineslo i očekávaný veteránský systém, kdy za každý zakoupený měsíc získáte 10 veteránských bodů. Aktuální počet naleznete v Item Store. Body si je možné i předkoupit zaplacením za několik měsíců najednou. Nabídka předmětů za veteránskou měnu je zatím poměrně malá, obsahuje několik petů, kusů oděvů a pár talismanů a také třeba nástroj pro opravu gearu kdekoliv ve hře bez nutnosti navštívit vendora.

FXTNQR229MCC

Lair Raid

Lair oblasti dostaly v The Secret World novou dimenzi, kdy se po lokálních a regionálních bossech můžete vydat pokořit i světového bosse kdesi v pacifiku. Blueprinty pro jeho sestavení získáte z regionálních bossů. Zdoláním bose jménem Eidolon of the Outer Dark (3 573 599 HP) můžete získat třeba loot s několika fialovými signety. Jak název kapitoly napovídá, jedná se o raid bosse, takže vydat se na něj bude nejlepší v deseti lidech.

iss6k

1 Comments
 1. avatar
  Date: April 2, 2013
  Author: Jarred
  Byl jsem mile překvapen množstvím misí. V pětce byly jen čtyři, tady dvanáct. Tématicky obě issue velmi rozdílné. Pětka horově laděná, šestka v naprosto dobrodružném duchu, což mi ale vůbec nevadí, ono se to do toho Egypta vlastně hodí. Některé prvky jsem viděl ve hře poprvé a jsem s nima naprosto spokojený. Na pěstní souboje se určitě těším i někdy příště. [Reply]
Leave a Reply

Nemůžete se přihlásit a jste si jistí, že píšete heslo správně?

Občas se to bohužel stává, dokud nepřijdeme na chybu, přihlašte se

přes tento odkaz, který by měl být vždy funkční.

Děkujeme za pochopení

kanal

Chcete-li být ve hře v kontaktu s ostatními českými a slovenskými hráči z jiných kabal nebo frakcí, naistalujte si skript, jenž vás pokaždé automaticky přihlásí do CZ/SK chatovacího kanálu.

Více informací zde.

Kabaly

Chcete se stát součástí některé z česko-slovenských kabal?
Vyberte si ze seznamu zde.

Would you like to read our articles in English or another language?

Just use The Ravens on Google Translator and insert the link you want to translate.