Augmentace

Augmentace


Augmentovací systém pracuje ruku v ruce se systémem Scénářů. Scénáře de facto poskytují materiál pro augmentance. Samotný systém augmentací vylepšuje stávající aktivní schopnosti v boji a patří tak do end-game části hry; proto se jím noví hráči nemusí zabývat, jelikož jim pro běžné hraní stačí aktivní schopnosti bez jakéhokoli vylepšení.

Systém augmetací se ve hře objevuje s Issue #8 společně se Scénáři. Přináší nové možnosti ve vytváření gearu, taktik a získávání větší síly. Pozadí augmentací stojí na myšlence sbližování se s Animou a lepšího ovládání osvojených schopností. Čím jste lepší a delší kamarádi s Animou, tím jí lépe rozumíte a dokážete vyšperkovat způsoby, jakými ji ovládáte. User Interface se nemusí nováčkům vůbec objevit, aktivní bude až ve chvíli, kdy je vaše postava bude moci poprvé upotřebit, tj. po prvním odehrání vašeho prvního scénáře.

Základy augmentací

Nový systém přináší do hry čtyři nové skupiny dovedností [skill] a čtyřicet samotných augmentací, každá s pěti levely účinnosti. Všechny augmentace se nacházejí ve vlastním kruhu augmentací – společné okno jako pro schopnosti k devíti základním zbraním a auxiliary zbraním. Kolo augmentací otevřete klávesou [n] a poté přeskočením z okna hlavních schopností [Ability Wheel] na první ikonu [Augment Wheel]:

augmentace-3

Augmentace jsou rozdělené do čtyř skupin:

 • Damage
 • Support
 • Healing
 • Survivability

augmentace-2

Každá skupina má deset typů augmentací a jak už víme, každá augmentace má pět levelů účinnosti. Celkem tedy existuje 4 (skupiny) × 10 (augmentace) × 5 (levely) = 200 augmentací.

Oněch deset typů augmentací v jedné skupině je rozděleno do čtyř kategorií podle stupně vzácnosti:

 • Zelený – 1 augmentace
 • Modrý – 4 augmentace
 • Fialový – 4 augmentace
 • Žlutý – 1 augmentace

Augmentace i toolkity potřebné pro vylepšování augmentací lze prodávat/kupovat v Auction House.

Jak augmentaci použít

Abyste vůbec mohli vytvořit a později i použít první augmentaci, potřebujete nejprve získat patřičný skill Augmentace v okně skillů (klávesa [k]). Již víme, že augmentace mají 5 levelů, proto je i 5 levelů skillů pro augmentace.

augmentace-skilly

Augmentace se připojí k jedné aktivní schopnosti v panelu schopností. Není možné připojit libovolnou augmentaci k libovolné aktivní schopnosti. Párovat lze pouze augmentace a schopnosti se stejnou barvou. Zelená k zelené, červená k červené apod. Některé schopnosti však mají možnost výběru augmentací z více jak jedné barvy.

augmentace

Podle obrázku výše, má například první schopnost blood-shield Blood Shield, pouze zelenou značku. Můžete ji tedy vylepšit pouze healovací augmentací. Naproti tomu elitní schopnost the-art-of-war The Art of War má hned tři značky, může být tedy vylepšena augmentací na damage (červená), support (žlutá) a survivability (modrá).

Jak augmentace vypadá

augmentace-4

V pravém horním rohu vidíte ikonu samotné augmentace. Přesně tak bude vypadat i obrázek této augmentace připsaný k aktivní schopnosti. Číslo v bílém kruhu v dolním rohu ikony vypovídá o levelu augmentace (v našem případě je to level 1). V pravém horním rohu můžeme vidět ikonu se žlutým kvadrantem, což je pouze symbol pro supportovací augmentace. Že se jedná o supportovací augmentaci poznáme i podle názvu Support Augment pod jménem této augmentace a také to poznáme podle žluté barvy indikátoru levelů (pět proužků, kde pouze první je vyplněný). Pod indikátory je tradičně popis dané augmentace a zcela dole je pak tlačítko ASSIGN nebo REASSIGN (v našem případě) pro přiřazení nebo přeřazení augmentace.

Jak vytvořit augmentaci

augment-1Základní zelené augmentace (což je vlastě vždy jeden druh ke každému typu – damage, heal, survivability, support) padají jako loot ve scénářích, později zřejmě i v dungeonech. Pro jejich aktivaci potřebujete mít pouze daný skill level 1. Tato zobrazená augmentace se jmenuje Attuned Curing Augment Resonator (Level 1). Slovo Attuned znamená, že tato augmentace je již vyladěná, tj. je připravená k aktivaci (pokud vyhovují podmínky). V případě této augmentace bylo podmínkou mít 115 ability bodů a skill level pro support augmentace na levelu 1. Zelená augmentace je základním elementem pro vyladění všech následujících augmentací.

augmentace-5

Vyšší augmentace také padají jako loot, ale jsou to nevyladěné augmentace a pro jejich „naladění“  je již zapotřebí kraftování podle daného popisku.

Tato modrá augmentace se jmenuje Unattuned Accelerating Augment Resonator, slovo Unattuned znamená, že se nejedná o vyladěnou augmentaci. Vyladěnou augmentaci získáme kraftováním, ke kterému potřebujeme podle popisku: samotný nevyladěný augment, 2 kousky Attuned Curing Augment Resonator (zelený příklad výše), 60 kusů Pure metal a 1 Augment Attunig Kit.

Po vykraftění zobrazené augmentace získáte Attuned Accelerating Augment Resonator. Získáním se ale ještě nestává augmentace aktivním. Pro její aktivaci budete muset zkonzumovat patřičné množství ability bodů, v tomto případě rovných 190.

Augment Attuning Kit získáte u vendora Minister of Ca’ d’Oro The Sunken Library v Benátkách.

Co z augmentace získám

Síla jednotlivých augmentací závisí na několika faktorech, jako je rarita, level i samotná aktivní schopnost, ke které je augmentace připojena.

Damage augmentace například zvyšují šanci na kritický nebo penetrující zásah, zvyšují attack a hit rating nebo ve své nejvzácnější formě významně zvyšují způsobenou škodu.

Survivability augmenty mohou podporovat zdraví a obranu nebo block, defese a evade rating; nebo třeba zvýšit generování hatu případně poskytnou samoléčení.

Support augmenty mohou zvýšit léčení skupiny nebo její damage, případně sníží škodu, kterou skupina utrpí. Nejnápomocnější augmenty z této kategorie mohou být ty, které snižují cooldown vašich schopností nebo těch pro celý tým.

Healing augmenty mohou zvýšit heal rating, buff heal nebo prodlouží efekt dlouhodobě působících schopností, bariér a leechovacích schopností. Také mohou zvýšit šanci na kritické léčení nebo zvýší critical power. Nejvzácnější augmenty z této řady poskytnou velké množství léčení.

2 Comments
 1. F3RN3T
  Date: January 11, 2014
  Author: F3RN3T
  Doplňuji odkaz na kompletní seznam Augmentů a jejich vlastností: http://www.lomsglobal.com/index.php?threads/full-1-8-augment-list-and-required-materials.648/ [Reply]
 2. F3RN3T
  Date: January 11, 2014
  Author: F3RN3T
  Zjistili jsme, že dokud nejsou odehrány všechny "Story mise" není možné koupit Golden Venetian Seal a tím pádem splnit úkolovou linii v Sunken Library, kde se otevírají scénáře. Jde pouze dělat jednotlivé scénáře. [Reply]
Leave a Reply

Nemůžete se přihlásit a jste si jistí, že píšete heslo správně?

Občas se to bohužel stává, dokud nepřijdeme na chybu, přihlašte se

přes tento odkaz, který by měl být vždy funkční.

Děkujeme za pochopení

kanal

Chcete-li být ve hře v kontaktu s ostatními českými a slovenskými hráči z jiných kabal nebo frakcí, naistalujte si skript, jenž vás pokaždé automaticky přihlásí do CZ/SK chatovacího kanálu.

Více informací zde.

Kabaly

Chcete se stát součástí některé z česko-slovenských kabal?
Vyberte si ze seznamu zde.

Would you like to read our articles in English or another language?

Just use The Ravens on Google Translator and insert the link you want to translate.