Samhain – Halloween event

Samhain – Halloween event


Během Halloweenu probíhá v The Secret World event keltsky zvaný Samhain [může se číst „sauin“]. Zatím se neví, zdali to bude tradice, ale aktuálně platí, že během Samhainu se ve hře zpřístupní starý obsah z předešlých let s novým obsahem aktuálního roku. Tradičně se můžete těšit na nové mise a příběhy, lore objekty, achievementy a řadu zajímavých odměn. Orientaci v dění, aktuálně hlavně pro vyvolávání normálního a super Jacka (viz níže) vám usnadní speciální halloweenský kanál. Připojit se do něj můžete napsáním příkazu „/chat join halloween“ do chatovacího okna.

Pro ještě lepší přehled pak slouží interaktivní halloweenská mapa Solomonu.

Samhain 2013

Obsah Halloweenu 2013 nezačne bez vašeho přičinění. Musíte dojít do Treehousu v Savage Coast a vyzvednout si zde „side“ [postranní] misi Spooky Stories of Solomon Island. Od okamžiku, kdy tuto misi naberete, máte možnost vidět i všechny ostatní mise k eventu napříč Solomon Island. Vaším úkolem je posbírat celkem deset příběhů od různých osob v oblastech Kingsmouth, Savage Coast a Blue Mountain. Splněním každé další mise získáte jeden konkrétní příběh a po zkompletování deseti příběhů se vydáte za Dannym, jenž knížku strašidelných příběhů Solomonu sestavuje.

halloween-2 spooky-book

Umístění misí je pevně vázané na konkrétní postavy. Na konci každé mise se pak nachází lore objekt. První lore objekt se nachází i v blízkosti startovací Spooky Stories of Solomon Island mise.

Devět příběhů získáte splněním devíti side [postranních] misí, které jsou vcelku jednoduché a pouze následujete lokace zmíněné v příbězích. Desátý příběh pak získáte splněním dungeon mise The Ghost of Jack-o-Lantern. Tato mise má zcela jiná specifika než questy předchozí.

The Ghost of Jack-o-Lantern

Úkolem této mise je vyvolat Jack-o-Lanterna a zabít ho. Abyste jej vůbec mohli vyvolat, potřebujete získat vyřezanou dýni se svíčkou. Mise vás navede, kde takto upravenou dýni získat. Jakmile ji budete mít v inventáři, budete se muset vydat do Wispwoodu k magickému stromu a zde provést rituál pro vyvolání Jacka. Rituál musí provést pět lidí. Jakmile první hráč umístí dýni na zem, objeví se pod dýní velký vyvolávací ornament, ve kterém musí proběhnout onen rituál. Další čtyři hráči musí umístit zbylé čtyři dýně do čtverce – přesně tak, jak ukazuje obrázek na zdejším stromu. Umístnění dýní není nijak složité, jelikož samotný rituální ornament má již dva čtverce de facto vyznačené.

Výhodou této mise je, že každý, kdo má tuto misi aktivní a nachází se v blízkosti boje až do jeho konce (třeba jen na pár sekund ke konci boje), bude mít misi splněnou. Jinými slovy – nemusíte pokládat dýně, ani se aktivně zapojovat do boje, abyste měli splněno.

ritual halloween2013

Boj s Jackem může být pro nepřipraveného hráče fatální. Jack se dokáže velmi rychle pohybovat při minimálním tankování a jeho všudypřítomné AoE schopnosti dokážou okamžitě zabít kohokoli, kdo v nich bude stát.

Super Jack-o-Lantern

Tento Jack je nightmare verzí normálního Jacka. Je mnohem větší do velikosti i zdraví – 12 533 426 HP. Vyvolávací rituál je stejný jako u normálního Jacka, akorát se musí specificky umístit pět různých druhů dýní. U Phantom vendora, kde se dýně na misi sbírají, získáte pokaždé náhodně jednu z pěti různých dýní. Jakmile dáte koupenou dýni spolu s nožem a svíčkou do craftovacího okna, vytvoří se vám “Mystery Jack”, který po odkliknutí promění svoji pobdobu na specifickou dýni – viz níže. Aby se tedy mohl vyvolat super Jack, je zapotřebí skupina pěti lidí, kde každý bude mít zcela jinou dýni, kterou správně umístí – jako je vyznačeno na obrázku. Skupina pro vyvolání musí mít tyto dýně:

 • Sinister Jack – první vyvolávací
 • Happy Jack – umístí se do libovolného rohu
 • Evil Jack – umístí se ve směru hodinových ručiček od Happy Jacka
 • Round Jack – umístí se ve směru hodinových ručiček od Evil Jacka
 • Streched Jack – umístí se ve směru hodinových ručiček od Round Jacka

super-jack jack

Odměnu za zabití super Jacka získá každý, kdo se do boje zapojí a bude v jeho blízkosti v okamžiku jeho smrti, není tedy třeba mít aktivní misi. Cooldown na poražení dalšího super Jacka není, můžete tedy okamžitě zabít hned dalšího. Kde se super Jack nachází můžete zjistit z halloweenského chatovacího kanálu. Stačí se pak jen přesunout za osobou, která jej spatřila.

Obsah a odměny

Samhain 2013 obsahuje celkem 10 postranních a jednu dungeon misi. Dungeon mise má ještě bonusovou nightmare verzi, která se nenabírá. Celkem můžete získat 11 nových lore objektů a tři achievementy.

Plnění misí vám za odměnu může vykoledovat z těch lepších odměn nové předměty na obléknutí – třičko, kšiltovka, obvaz na hruď, dýně jako maska, bunda aj.

Zabití super Jacka vám může vykoledovat předešlé odměny, nebo třeba zelené či modré signety nebo black bulliony.

Balíčky odměn se jmenují Sack of Penny Dreadfuls.

Seznam misí

Umístění misi naleznete na mapě k eventu:

 • The Confession of Ellis Hill
 • The Death of Dr. Armitage
 • The Ghost of Jack-o-Lantern
 • The Gypsy’s Diary
 • The Hermit
 • The Hiker
 • The Lantern Man
 • The Organs Smugglers
 • The Phantom Email
 • The Roque Groundskeeper
 • Spooky Stories of Solomon Island

Samhain 2012

Samhain 2012 začíná automaticky telefonátem Madam Roget a nastartováním investigativní mise The Meowling. Po jejím splnění automaticky následuje druhá investigativní mise Crossing The Black Path. Tato mise vás donutí odcestovat i do jedné lokace v Egyptě a Transylvánii. Pokud jste tedy začínajícími hráči, požádejte někoho o doprovod. Splnění druhé mise vám zpřístupní portál a dovolí odehrát třetí a poslední misi k eventu. Jedná se o dungeon misi obtížnosti normal s názvem The Cat God. Po jejím splnění můžete tento dungeon opakovat opět v normální a nebo v nightmare verzi. Těžší verze vás odmění fialovým lootem pro celou skupinu.

Halloween se blíží! Halloween 2012

The Cat God mise vás zavede do oblasti Stonehenge. Český návod najdete zde. Vstup do této lokace není nijak omezen. Pouze jednotlivé mise mají cooldown, který ale není nijak závislý nebo téměř nijak neovlivňuje váš vstup do dané lokace. Téměř proto, že alespoň někdo z party musí mít nějakou verzi mise aktivní, aby se otevřel portál. Pokud již není otevřený někým jiným. Portál není permanentně otevřen.

Jestli vás láká fialový loot v nightmare verzi, doporučujeme, aby si misi aktivoval vždy jeden hráč ze skupiny. Můžete tak vstoupit do Stonehenge a porazit kočičího krále pětkrát po sobě.

Opakované mise k misi The Cat God můžete nabrat hned vedle místa, kde se objevuje portál.

vedlejsi-cat-god

Vedlejší obsah

Kromě tří zmíněných misí můžete v oblasti Solomon Island najít také moby se speciálním buffem Haunted. Pokud takto označené monstrum zabijete, objeví se na jeho místě vlkodlak Kitty of Ulthar a za jeho zabití pak získáte halloweenskou nadílku.

V oblasti Kingsmouth Town se také pohybuje tzv. Incognito. Jeho zabitím získáte masku svítící halloweenské dýně.

incognito haunted kitty

Obsah a odměny

Samhain 2012 obsahuje dvě investigativní mise a jednu dungeon misi ve dvou obtížnostech. Celkem můžete nasbírat 5 lore objektů a získat 5 achievementů.

Balíčky z mobů nabuffovaných jako Haunted vesměs obsahují sladké odměny jako zdroj regenerace nebo síly. Nightmare verze mise The Cat God pak nabízí jeden fialový předmět pro skupinu. Náhodným lootem je i pet Amethyst Mouser.

Seznam misí

Umístění misí naleznete na mapě k eventu:

 • The Meowling
 • Crossing The Black Path
 • The Cat God
 • Return of the Cat God – opakování The Cat God mise (normální obtížnost)
 • Revenge of the Cat God – opakování The Cat God mise (hard/nightmare obtížnost)
Leave a Reply

Nemůžete se přihlásit a jste si jistí, že píšete heslo správně?

Občas se to bohužel stává, dokud nepřijdeme na chybu, přihlašte se

přes tento odkaz, který by měl být vždy funkční.

Děkujeme za pochopení

kanal

Chcete-li být ve hře v kontaktu s ostatními českými a slovenskými hráči z jiných kabal nebo frakcí, naistalujte si skript, jenž vás pokaždé automaticky přihlásí do CZ/SK chatovacího kanálu.

Více informací zde.

Kabaly

Chcete se stát součástí některé z česko-slovenských kabal?
Vyberte si ze seznamu zde.

Would you like to read our articles in English or another language?

Just use The Ravens on Google Translator and insert the link you want to translate.