Jak jsme přemohli Super Jacka

Jak jsme přemohli Super Jacka


Solomon Island je plný tajemství, která teprve čekají na odhalení. Každý den vysíláme na tento ostrov řadu agentů, aby se podíleli na vyšetřování, pozorování, likvidaci nežádoucích monster nebo prostě jen udržovali dobré vztahy s místními obyvateli. Naneštěstí jich je pouze hrstka, ale o to snadnější je mezi nimi navázat dobrá spojenectví. Jedno takové se vyplatilo s Dannym Dufresnem, když nám přenechal obrázek tajného rituálu. Sám jej zkoušel pouze jednou, avšak nic se nestalo. Tušil, že Halloween by mohl být ten správný čas na vyvolání, ale jak více o tom přemýšlel, uvědomoval si, že bude lepší se s temnou silou nezaplétat. Podruhé to tedy již nezkoušel, protože na to neměl dostatek odvahy a ani potřebnou pomoc od ostatních obyvatel Solomonu.

 alt=

Nebylo pochyb. Měli jsme v rukách materiál na vyvolání super Jack-o-Lanterna. Neznámé bytosti plné hněvu a nekonečné agrese. Rituální sekce kabaly potvrdila, že se rituál jeví jako funkční, ovšem bez záruky bezpečí. Identifikovali jediné magické místo Solomonu, které má k dýňovému gigantovi nejblíže – Whispwood u magického stromu, kde pravidelně provádíme rituál na snižování whispů v oblasti. Rituální sekce ale přišla i s varováním: Super Jack-o-Lantern je mytická bytost, kterou ještě nikdo nespatřil, nebo alespoň nepřežil setkání s ním, aby o něm podal zprávu. Nebezpečí a riziko bylo příliš vysoké na to, aby realizaci kouzla vykonala pouze jedna frakce nebo kabala.

Aby se zmírnil případný dopad škod a potenciální nezvládnutí celé operace, bylo vytvořeno dočasné spojenectví tří illuminátských, dvou templářských a jedné dragonské agentky. Každá frakce tak měla své zastoupení a možný neúspěch a trest tak bylo možné rozmělnit.

jack-3

Samotné setkání agentů v kingsmouthském lese bylo dost napínavé. Nevraživost se sice na tvářích nezračila, ale jisté napětí ze společné aliance a strach z neznáma, co nás může čekat, bylo velmi snadné vyčíst z každého z nás. Giorgino, Hexahona, Jarred, Morfea, Reelee a Siar – odvážná šestice agentů, kteří se vydali na pospas nevyzkoušenému rituálu. Giorgina napadlo, že bychom mohli požádat Madam Roget o pomoc, když by nahlédla do blízké budoucnosti. Morfea a Siar byli proti, protože se báli přílišné nejasnosti vize, která by mohla negativně ovlivnit naše jednání. Navíc hrozilo, že by kontaktovala vedení, které o našem rituálu nemělo ponětí. Ano, jednali jsme za zády hlav našich frakcí. Jak říkám, riziko v mnoha podobách šlo cítit stejně jako pach smrti a zla linoucí se z kořenů magického stromu.

jack-4

Gio, Hex, Morfea, Siar a Ree si vzali na starost vyvolávací rituál a já jsem zapojil dokumentační techniku, abych vše řádně zaznamenal. Hexagona určila místo středu rituálu a položila Sinister dýni do trávy. Zem se lehce zachvěla a okolní bludičky zaúpěly. Dokonce i magická světýlka v okolních dýních a svíčky zjasnily. Zem prozářil magický ornament rituálu. Naše nervozita z neúspěchu opadla, protože bylo jasné, že jsme na správné cestě. Dostavila se však nervozita z neznáma. Co nás čeká? Co se objeví? Jaký vlastně super Jack-o-Lantern bude?

jack-6

Druhou dýni, Evil jack,  umístila Reelee. Téměř se pod vibracemi zhroutila k zemi. Whispy úpěly ještě více. Byl to nářek nebo jekot radosti? Obloha potemněla a měsíc se začal pomalu skrývat za neprostupností nízkých mraků.

Morfea se rozhlížela po okolí, když prohodila: „Ještě je čas všechno předčasně ukončit, pokud chcete.“ Hexagona neváhala ani vteřinu s odpovědí: „Jestli máš naděláno v kalhotkách, řekni to rovnou, stejně mám podezření, že ten puch je od tebe.“ „Já bych spíš řekl, že ten puch jste sem přinesli z vaší kanálové základny, táhne se to za vámi, jak Ak’ab za nováčky,“ prohodil Siar. „Diskutovat nad smrady jednotlivých frakcí můžeme později, co se takhle věnovat rituálu, už tu natáčím deset minut a ta magická aura tady mi sežrala z kamery polovinu baterky,“ musel jsem to jejich hašteření ukončit.

jack-7

„To jste ještě asi nikdy nenavštívili Soul, když nevíte, co je to pořádný smrad,“ řekl Giorgino, když pokládal třetí, Evil Jack, dýni. Reelee, dragonská agentka, poslala Giorginovi vzdušný polibek, vlídně se na něj usmála a beze slov mu ještě ukázala vztyčený prostředníček.

Morfea vytáhla z ruksaku čtvrtou Round Jack dýni a položila ji v přímce s Reelee a Hexagonou. Jekot whispů byl už nesnesitelný. Všichni jsme si museli zakrýt uši, aby nám nepraskly bubínky bolestí. Siar neváhal s přestávkou, protože přílišné vyčkávání na další jekot nebylo žádoucí, a poslední, Streched Jack, dýni položil okamžitě. Jekot se sice dostavil, ale hned vybuchl v žal, co se postupně vytrácel až do absolutního ticha.

jack-8

Najednou se zpoza Hexagony začalo něco klubat. Všichni ustoupili z vyvolávacího kruhu a vytasili své zbraně. Já jsem zůstal v korunách stromu a vše zaznamenával. Zdeformovaná obří dýně stoupala výš a výš. Najednou se objevily i dlouhé zdánlivě křehké pařáty a monstrum dostávalo tvar. Lidská karikatura dýňového monstra obřích rozměrů. Všem nám ztuhl výraz na tváři. Měl jsem pocit, že brzy budu mít v kalhotách naděláno já, ale věděl jsem, že tuto jedinečnou šanci nesmím propásnout, takže jsem dokumentoval dál. Netrvalo dlouho a super Jack-o-Lanter se před námi tyčil v celé své obří a pokroucené kráse. Okamžitě se otočil na mě a jakoby tušil, že se jej snažím zvěčnit, zasadil mi smrtící ránu. Kamera spadla ze stromu a rozbila se. Má pošramocená duše se přesunula do nedaleké studny znovuzrození v Jilmové ulici. Běsnící samorost pak zaměřil pozornost na Morfeu, kterou nešetřil až do konce boje.

jack-1

Ihned jsem evokoval své tělo a běžel odvážným agentům pomoci. Když jsem doběhl zpátky, byla to jatka. Super Jack se s námi nepáral, vlastně páral, on nás páral doslova. Jeho ostré dvoumetrové drápy z nás dělaly fašírku. Nebýt animy v našem těle, znovu by nebyl nikdo, kdo by o super Jackovi podal svědectví. Okamžitě nám bylo jasné, že sami takové monstrum nezvládneme. Jeho životní síla byla více jak šest tisíckrát větší než naše! Okamžitě jsme žhavili naše telefony a přivolávali agenty z celého světa na pomoc. Nezáleželo na frakci, nezáleželo na kabale, nezáleželo na rozdělané misi ani sporech. Na sto agentů se spojilo, aby celou noc zápasilo s tímto obrem. Rituál se odstartoval kolem čtvrté hodiny ranní solomonského času a nad ránem již bezvládné tělo super Jacka leželo u kmenu magického stromu. Byl to nádherný a oslavný pocit. Super Jack-o-Lantern byl navrácen do říše snů a my jsme mohli s hrdostí prohlásit, že se nám podařilo vyvolat dosud nejodolnější monstrum v zaznamenaných dějinách. Super Jack-o-Lantern se téměř vyrovnal Custodianům Animy. Ano, taková síla dřímá v zemině novoanglického ostrova. Kdo ví, jaká další překvapení na nás zde ještě čekají.

jack-10

PS: Omlouvám se za neposkytnutí video záznamu, ale po pádu kamery ze stromu se podařilo z pořízeného materiálu vydolovat jen několik statických záběrů.

2 Comments
 1. avatar
  Date: October 28, 2013
  Author: Dejw
  Paráda :) [Reply]
 2. avatar
  Date: November 1, 2013
  Author: blasmo
  Povedená taškařice :-) [Reply]
Leave a Reply

Nemůžete se přihlásit a jste si jistí, že píšete heslo správně?

Občas se to bohužel stává, dokud nepřijdeme na chybu, přihlašte se

přes tento odkaz, který by měl být vždy funkční.

Děkujeme za pochopení

kanal

Chcete-li být ve hře v kontaktu s ostatními českými a slovenskými hráči z jiných kabal nebo frakcí, naistalujte si skript, jenž vás pokaždé automaticky přihlásí do CZ/SK chatovacího kanálu.

Více informací zde.

Kabaly

Chcete se stát součástí některé z česko-slovenských kabal?
Vyberte si ze seznamu zde.

Would you like to read our articles in English or another language?

Just use The Ravens on Google Translator and insert the link you want to translate.