Corrupted Agartha [Event Raid]

Corrupted Agartha [Event Raid]


Corrupted Agartha, phase 3 je zakončením eventu Corrupted Agartha. V první části jsme mohli sledovat začínající infekci Filthu v jedné sekci Agarthy a Filthový pták (který mezitím získal přezdívku Flappy) jen neškodně poletoval nad námi, v druhé části již byla infekce silnější a pták nás shazoval z větví Agarthy a otevřeně na nás útočil v celé Agarthě a zejména protivný byl v dungeonu doprovázejícím tuto fázi. Ve třetí části je konečně čas zaútočit na samotný zdroj nákazy a odhodlaně a v hojném počtu napadnout a skolit Flappyho – neboli Bird of the Zero Point Pathogen. V tomto boji nebudeme nikdy stát sami – event je organizován jako raid pro 40 lidí. Přístup do raidu je vždy každé tři hodiny během půlhodinového okna. Během této doby je možné bosse zabít kolikrát to stihneme – ovšem jen z prvního lze získat loot, ostatní jen přidělí fragmenty.

Chvíli po začátku boje vstoupí do instance Zuberi, jehož komentáře budou raid provázet po celý boj a bude nás varovat před nebezpečnějšími fázemi boje. Zuberiho určitě znáte z flashbacku tokijského metra na začátku příběhu a z newyorského raidu.

Bird of Zero Point Pathogen (11 441 640 HP)

Bird Bird - Nálety

Boss sám o sobě je poměrně nepříjemný, má širokou škálu útoků a neustále je střídá.

 • Boss má obyčejný útok (2000, physical) směřující na tanka.
 • Zero-Point Pathogen (480, physical) – od ocasu bosse vyrazí pět pruhů zakončených malým kruhem, které se bleskově naplní filthem.
 • Filth Exposure (470, filth) – kruh mířený na cíl v prostoru před bossem, do kterého v zápětí dopadne kapka filthu.
 • The Malevolent Sky (3000, filth) – je půlkruh přímo před bossem, celá označená oblast je vzápětí zasažena filthem. Tento útok je velmi rychlý, je možné ho impairovat a tank by to udělat rozhodně měl. Pro DPSka chycená hluboko v poli totiž jinak není záchrany.
 • Tears of Dis – boss odletí na střed plošiny odkud začne na celou plochu stříkat kapky filthu. Všichni v této fázi musí před filthem uhýbat, při zásahu každá slza odkopává.
 • Příchod She Who Crawls Outside. V určitém okamžiku se na horní plošině zjeví miniboss, několik postav by mělo okamžitě skočit dolů do Agarthy a přenést se k němu a co nejrychleji ho zabít. Následovat totiž bude fáze, kdy je velmi nevhodné, aby byl na živu.
 • Chvíli po She začne boss sesílat Heat Death of Universe (28 000, filth) – boss odletí na střed, kde se od něj začne odvíjet černý vír. Po dokástění je celá plošina zaplavena filthem a cokoli, co na ní stálo, je mrtvé. Jediná záchrana je skočit dolu z plošiny do hlubin Agarthy. Tento skok přenese všechny na horní plošinu, kde se objevuje She Who Crawls Outside. Pokud je mrtvá, je vše v pořádku. Pokud je ještě na živu, je celá plošina zaplavená ve filthu a některé postavy jsou zachycené do ochranných štítů, které vyvolává Zuberi.
 • Boss odletí z plošiny a bude létat v bezpečí kolem ní. Místo sebe pošle do útoku několik svých kopií, které budou na plošinu podnikat nálety, vždy udeří na celou délku plošiny v širokém pruhu. Kdokoli, kdo jim stojí v cestě je zraněn a odhozen.

Útoky bosse:

Bird - Heat Death Bird - Malevolent Sky Bird - Tears of Dis Bird - Zero Point Pathogen

Nálety:

Nálety Nálety 2

Po celou dobu raidu přivolává boss několik druhů addů, které je nutné zabíjet, jinak doslova zaplaví celou plochu.

Child of Crawling Outsider (128 550 HP)

Filthový pavouk známý například z Ankhu. Má několik útoků, nepříjemná je jeho schopnost uvěznit postavu v pavučině Cast Web. Tato schopnost zároveň chycenou postavu zraňuje (100, magical). Pavučinu je nutné rozstřílet.

Další abilitou je Slash the Silver Cord (4500, magical), která na daném místě vytvoří jedovatý oblak.

Vessel of Nergal’s Rot (8903 HP)

Klasický člověk zasažený filthem ozbrojený puškou nebo pistolemi.

7 Comments
 1. avatar
  Date: February 12, 2014
  Author: RezavejTank
  Kde je možné se na raid vydat: 02:00 - 02:30 05:00 - 05:30 08:00 - 08:30 11:00 - 11:30 14:00 - 14:30 17:00 - 17:30 20:00 - 20:30 23:00 - 23:30 !Pozor! když umřete těsně před koncem a nejste na plošince kde je boss zabit, nedostanete žádnou odměnu. (ověřeno na 2/3 pokusech) Takže DPSka vemte alespoň jeden HP talisman. [Reply]
 2. avatar
  Date: February 13, 2014
  Author: RezavejTank
  The Malevolent Sky: Osobně s sebou beru provoke-confuse a když stíhám, tak alespoň někoho zachráním :) [Reply]
 3. Hexagona
  Date: February 14, 2014
  Author: Hexagona
  Pokud máte problémy se zhoršujícím se fps během raidu, tak mi pomáhá /reloadui [Reply]
 4. avatar
  Date: February 22, 2014
  Author: Giorgino
  Jakmile Zuberi bude hlásit "Hurry" či "Be careful", musí pár lidí seskočit a zabít She na druhé platformě. Jen prvních 10 dostane od Zuberiho žlutou buffovací kouli, která je udrží naživu a dá jim 10násobnou damage, aby mohli zabít She, další nemilosrdně zahynou ve filthu. [Reply]
 5. avatar
  Date: April 13, 2014
  Author: Giorgino
  Po zmene casu je raid portal otevren na 30 minut v techto casech : 0:00 3:00 6:00 9:00 12:00 15:00 18:00 21:00 [Reply]
 6. avatar
  Date: April 13, 2014
  Author: Z-Gree
  Zdravim, kde se dá na raid prihlásit a jak se tam dostat? Musím mít splnení nejaký predqvesty? [Reply]
 7. avatar
  Date: April 14, 2014
  Author: Giorgino
  Staci kdyz v uvedeny cas vstoupis do portalu, ktery je v Agarte – najdes ho tak, ze od vchodu do Soulu, stojis-li pred nim celem, se otocis a pobezis ke kraji hlavni casti a skocis na vetev pod hlavni platformou. Blikaji tam cerne kruhy a oznacuji tak portal. Par minut pred otevrenim portalu tam pobezi dost lidi, takze to urcite najdes. Na flappyho nejsou zadne prerekvizity, ale to uz vis ;) [Reply]
Leave a Reply

Nemůžete se přihlásit a jste si jistí, že píšete heslo správně?

Občas se to bohužel stává, dokud nepřijdeme na chybu, přihlašte se

přes tento odkaz, který by měl být vždy funkční.

Děkujeme za pochopení

kanal

Chcete-li být ve hře v kontaktu s ostatními českými a slovenskými hráči z jiných kabal nebo frakcí, naistalujte si skript, jenž vás pokaždé automaticky přihlásí do CZ/SK chatovacího kanálu.

Více informací zde.

Kabaly

Chcete se stát součástí některé z česko-slovenských kabal?
Vyberte si ze seznamu zde.

Would you like to read our articles in English or another language?

Just use The Ravens on Google Translator and insert the link you want to translate.