Event k druhému výročí

Event k druhému výročí


Je to neuvěřitelné, ale další rok je za námi, a my se můžeme ve hře opět setkat s obřími Guadians of Gaia a také velkým bossem v Tokiku (Kaidan), který je ovládaný samotným Filthem. Aktuální výroční event probíhá až do 17. července a přináší mnoho stejného obsahu i něco nového navíc v porovnání s předchozím rokem. První týden nás k tomu všemu na cestách doprovází i přijemné bonusy.

Ve skutečnosti probíhají hned dva eventy na jednou: Guardians of GaiaAnomalies of the Filth. Guardians jsou stejně jako v minulém roce soustředěni do všech hlavních lokací na Solomon Island, v Egyptě a Transylvánii. Máte tak příležitost potkat a rychle si zabojovat s osmi golemy, jenž se manifestovali z okolního prostřední a z Anima energie. Aktivují se obranné mechanismy samotné Gaia. Zlatá verze doktora Manhattana – Gatekeeper, opouští svou rodnou Agarthu aby aktivoval mocné a obří strážce Guardiany, kteří se vrhají na všechno a každého, kdo se jim postaví do cesty.

2anniversary

Běsnící guardiany dokáže porazit jen větší množství bojovníků, nezáleží na tom, zdali budou ve skupině, raidu nebo jako jednotlivci. Boje se může zúčastnit každý a za účast pak obdrží náležitou odměnu.

Odměny za pokoření guardianů jsou lákavé, můžete získat například užitečnou a silnou výbavu pro vaší postavu, legendární a tajemné předmety jako jsou Third Core Capacitator a Supernal Diode, spousty signetů ale i augmentů (a padají i ty vzácné), oblečení a nebo unikátní verzi peta ke každému z osmi druhů guardianů.

Letos však chybí guardian ve Fusangu a jeden golemí pet tak nejspíše vypadnul ze seznamu.

event-b

Nová lokace – Tokio, Kaidan – není pod takovou patronací Animy a Gaia, jako ty předchozí a o své slovo se zde hlásí více Filth a Black Signal. To je také důvod, proč tokijským bossem není guardian ale nové monstrum Patchwork Horror, které je všeznalé AEGIS strategie a má pro vás připravené hned tři AEGIS štíty. Boj s ním je mnohem složitější a zdlouhavější a přináší i několik strategických tahů, na které musíte v boji myslet. Naštěstí i on vás může obohatit o petí zmenšeninu sebe sama a řady dalších zajímavých odměn včetně oblečení. Můžete z něj získat i tzv. „Corrupted SD Card 1/2/3/4/5“, nevztekejte se hned, těchto pět karet v sobě ukrývá pět černých (Black Signal) lore objektů k eventu Anomalies of The Filth. Dalších šest tradičních lore objektů (Buzzing) se skrývá v ulicích Kaidau, Tokia.

Rady pro účastníky eventu

Odměnu za zabití bossů získáte z mise, která se vám automaticky připíše se zlikvidováním monstra. Protože existuje devět eventních bossů a tedy i devět různých misí, můžete získat odměnu za stejného bosse jen jednou za dvě hodiny, takový je časový interval pro znovuaktivování mise k danému bossovi. Cooldown pro jednotlivé mise můžete zjistit v Lockout Timers okně, které otevřete přes klávesovou zkratkou SHIFT + L, v záložce Missions.

Abyste mohli snadno narazit na bosse, je vhodné (stejně jako loni) si nastavit speciální eventní kanál. Letos se jmenuje jednoduše jen Event.

Lépe se můžete v celé změti eventních prvků orientovat pomocí eventní mapy, kterou jsme si pochopitelně nemohli nechat ujít nevytvořit (nějak hodně záporů, doufám, že je to napsané dobře :) )

event-mapy

Chatovací kanál Event

Připojíte se do něj přes příkaz /chat join Event. Můžete si jej nastavit na automatické připojování, když si jej přidáte do stejných dvou soborů auto_loginauto_teleport ve složce Scripts, kde máte nastavený třeba i CZSK chatovací kanál. Pro mnohé mladší hráče může být obsah kanálu zmatečný, proto se podívejte na následující seznam používaných zkratek:

 • BF – lokace Besieged Farmlands
 • BM – lokace Blue Mountain
 • CF – lokace Carpathian Fangs
 • D/Dim – dimenze
 • GP – Gatekeeper
 • KD – lokace Kaidan, Tokio
 • KM – lokace Kingsmouth Town
 • S – server
 • SC – lokace Savage Coast
 • SD – lokace Scorched Desert
 • SF – lokace Shadowy Forest
 • SG/CotSG/CSG – lokace City of the Sun God

Jednotlivé zprávy pak mohou vypadat takto:

 • SC 11 mil Dim 9 server 113 – guardian v Savage Coast má 11 milionů HP; jedná se o dimenzi číslo 9 a server 113
 • KM 80% – guardian v Kingsmouth Town má 80 % HP
 • Dim: 5 Server 58 Pos: 1020.3, 941.7 BF – guardian v Besieged Farmlands, dimenze 5 a server 58, byl spatřen na pozici 1020.3 a 941.7

event-a

Jak se přesunout do dimenze s guardianem?

Až uvidíte někoho oznamovat guardiana, kterého potřebujete, musíte si jej přidat mezi přátele přes pravé tlačítko myši při kliknutí na jeho nick v chatu a vybrání možnosti Make Friend. Poté můžete otevřít okno kontaktů přátel přes klávesovou zkratku Shift + F. U konkrétního kontaktu pak opět přes pravé tlačítko myši vyberete možnost Meet Up.

Jak zjistím svou instanci?

Instanci složenou z dimenze a serveru zjistíme přes klávesovou zkratku Shift + F9, informace se vám pak propíšou do General chatu.

Jak zjistím polohu hráče?

Pokud nejste s ním ve skupině a ve stejné lokaci, tak bohužel jinak. Jediné, co můžete zjistit, je lokace, kde se nachází libovolný hráč ve hře přes příkaz /who jmenohrace.

Leave a Reply

Nemůžete se přihlásit a jste si jistí, že píšete heslo správně?

Občas se to bohužel stává, dokud nepřijdeme na chybu, přihlašte se

přes tento odkaz, který by měl být vždy funkční.

Děkujeme za pochopení

kanal

Chcete-li být ve hře v kontaktu s ostatními českými a slovenskými hráči z jiných kabal nebo frakcí, naistalujte si skript, jenž vás pokaždé automaticky přihlásí do CZ/SK chatovacího kanálu.

Více informací zde.

Kabaly

Chcete se stát součástí některé z česko-slovenských kabal?
Vyberte si ze seznamu zde.

Would you like to read our articles in English or another language?

Just use The Ravens on Google Translator and insert the link you want to translate.