Issue #10 a její příběhy za zdí

Issue #10 a její příběhy za zdí


Překvapivě rychle, už 4. prosince, se podařilo Funcomu zpřístupnit předplatitelům Issue #10 s podtitulem Nightmares in the Dream Palace. Ostatní hráči si nový obsah budou moci vychutnat od 7. prosince. Z logických důvodů je třeba mít koupenou Issue #9, která zaručuje vstup do Tokia. Na tu totiž Issue #10 navazuje a zpřístupňuje tak oblasti za karanténní zdí, bohužel bez vysvětlení, proč je najednou průchod volný. Nicméně nové části Tokia jsou nápadité a dobře dokreslují atmosféru města po katastrofě, takže vás příběh rychle pohltí.

Funcom nabízí jako i minule základní (1200 Funcom bodů bez slevy) a sběratelskou edici, která za příplatek 1800 bodů přinese majiteli AEGIS Corruptor (způsobí damage na AEGIS štítu nepřátelům okolo bez nutnosti řešit jaký konkrétní AEGIS typ mají, cooldown 45 sekund na všechny Curiosities – tedy např. i na Karmu Curio). Kromě toho dostanete outfit a typický emote, kterým je decentní úklon. Pokud nemáte dostatek bodů, doporučujeme koupit minimálně 1200 bodů, čímž získáte i jednorázový nárok na tzv. First Time Buyer’s Pack. Po zakoupení Issue můžete rovnou začít hrát, tentokrát vám logicky ani nepřijde mapa do inventáře, není to potřeba.

issue10-03

Pokračovaní příběhové mise vás zavede tam, kde jsme na konci Issue #9 přestali s pronásledováním zabijáka v králičím kostýmu. Půjdeme dále po stopách, abychom rozplétali uzel pravd a polopravd kolem Orochi, Morninglight a Fear Nothing Foundation. Kromě nových NPC a nových příběhových a vedlejších misí nás čeká také skládačka v podobě hned 61 nových lore objektů, několik nových achievementů a zcela nový AEGIS štít. Ten dokáže absorbovat část damage od monster, která útočí základním + AEGIS útokem. Je třeba přepnout na odpovídající (ikonka nalevo od healthbaru nepřítele) AEGIS štít před začátkem boje. Štít můžeme upgradovat stejným způsobem jako AEGIS Damage Controller. A navíc je opět za co utrácet Skill Points.

issue10-01

 

Nové příběhové mise

 • Follow the White Rabbit: Misi získáte automaticky jako pokračování předchozího obsahu, budeme sledovat stopy „ušáčka zabijáka“ za karanténní zeď. Tato krátká mise není opakovatelná.
 • Youth Outreach: Jaké je propojení mezi Fear Nothing a Orochi? Odpovědi a samozřejmě i nové otázky vytanou v této misi, která vás seznámí hned se dvěma neobyčejnými postavami. Budete chvilku pobíhat a pátrat po indiciích, které vaše kroky přivedou ke vstupu do jednoho zvláštního klubu. Mise je opakovatelná.
 • My Bloody Valentine: A teď něco pro oddych – můžete si zahrát kulečník, zatancovat na Dance Arcade, vyzkoušet si přesnost na střelnici, nebo zaplavat v bazénu. Ale pozor, nebude to až takový relax :) Navštívíte místo, které se z původního socializačního zařízení stalo pro některé i jejich posledním útočištěm. Fascinující je pak, když zjistíte, kam vedou zamčené dveře a jak se propojují některé detaily, které byly ve hře roztroušeny. Kromě toho, že budete muset bojovat s knězem a ve vlastním zájmu poničit svatostánek, uvidíte i vražedkyni s králičí hlavou v akci. Mise je opakovatelná.
 • One Kill Ahead: Ve městě je hned několik safehouses a my potřebujeme najit člověka, který ví nebezpečně mnoho o výbuchu v tokijském metru. Baletní průprava se může hodit v jednom z nich, abyste se vyhnuli nastraženým pastím. Když pak budete utíkat po střeše, dejte si pozor. Sice se říká, že když vás pokadí pták, je to pro štěstí, ale v tomto případě asi radostí jásat nebudete. Poslední část mise vás zavede do Dream Palace a mise je také opakovatelná.
 • Nightmare in the Dream Palace: Unikátní mise s retrospektivními prvky, je tak zvláštní, že ji nebudeme příliš popisovat. Ale určitě si ji užijete! Mise je také opakovatelná a je poslední v příběhové sérii, na další pokračování se můžeme těšit s Issue #11.

issue10-05

Kromě pěti nových příběhových misí přináší Issue jednu akční misi a hned 14 vedlejších misí, které vás odmění Corrupted Biohazard Containerem. Mise jsou rozesety po celé oblasti a provedou vás částečně novými lokacemi. Objevíte stanoviště CDC, železniční trat s nástupišti, celou rezidenční oblast s budovou školky (na kterou si vzpomenete, když potkáte vychovatelky), svatyni, přístaviště s doky a loděmi. Zajímá vás, co se ukrývá ve všech těch přepravních kontejnerech v docích? Některé z nich budete moci otevřít pomoci klíče, který vám může padnout z Biohazard Container za splnění mise. Z kontejneru otevřených modrým klíčem po zabití „obsahu“ padají zajímavé epic gadgety, například zvýšení damage o 10% po dobu 8 sekund apod. Ve hře jsou i nově AEGIS Capacitatory na tankování a healování.

issue10-02

Issue #10 také přináší možnost přizpůsobit jednotlivé elementy UI. Pokud již používáte určité addony, je možné, že nebudou plně fungovat, případně překryjí zámeček na změny UI. Stáhněte si proto updatované verze či hotfix. Kromě toho s sebou update 1.10 přinesl i spoustu dalších dílčích změn, celý seznam najdete zde.

 

3 Comments
 1. Hexagona
  Date: December 7, 2014
  Author: Hexagona
  Tak az na pár úplných drobnůstek jsem maximálně spokojená. Pro mne osobně asi zatím nejlepší issue. [Reply]
  • S-BoB
   Date: December 7, 2014
   Author: vanvren
   No tak to se těším až to projdu ... zatím dle mého byla nejlepší #7 - tak uvidíme;) [Reply]
 2. avatar
  Date: December 16, 2014
  Author: Wardenn
  Za sebe musím říct, že naprostá špička. Konečná mise a zejména Johnův hlas, je něco na co budete dlouho vzpomínat. [Reply]
Leave a Reply

Nemůžete se přihlásit a jste si jistí, že píšete heslo správně?

Občas se to bohužel stává, dokud nepřijdeme na chybu, přihlašte se

přes tento odkaz, který by měl být vždy funkční.

Děkujeme za pochopení

kanal

Chcete-li být ve hře v kontaktu s ostatními českými a slovenskými hráči z jiných kabal nebo frakcí, naistalujte si skript, jenž vás pokaždé automaticky přihlásí do CZ/SK chatovacího kanálu.

Více informací zde.

Kabaly

Chcete se stát součástí některé z česko-slovenských kabal?
Vyberte si ze seznamu zde.

Would you like to read our articles in English or another language?

Just use The Ravens on Google Translator and insert the link you want to translate.