Mise

Mise


Mise se v The Secret World nacházejí téměř po celém světě. Odmění vás experience body, zajímavými předměty a regionálními tokeny. Zavedou vás na místa, kam by vás možná ani nenapadlo vkročit a nabídnou vám příběhy, jež svou napínavostí a propracovaností s přehledem předčí mise v mnoha jiných hrách.

Verze hry (1.5.1) pracuje s osmi typy misí:


příběhová

dungeon

raid

akční

sabotážní

investigativní

item/quest

PVP

Příběhová mise, je vždy pouze jedna. Akční, sabotážní a investigativní mise se považují za hlavní mise a hráč může mít aktivní pouze jednu z nich. Hráč také může mít aktivní maximálně tři item/quest nebo PVP mise ve stejnou chvíli, říká se jim postranní mise. Dungeon a raid mise patří do stejné skupiny a hráč může mít aktivní pouze jednu z nich.

Celkem tedy může mít hráč až šest aktivních misí najednou:

 • příběhová mise
 • dungeon mise (dungeon nebo raid)
 • hlavní mise (akční, sabotážní nebo investigativní)
 • první postranní mise (item/quest nebo PVP)
 • druhá postranní mise (item/quest nebo PVP)
 • třetí postranní mise (item/quest nebo PVP)

 

Systém misí

The Secret World nemá tradiční huby misí, tedy jádra, kde lze nabrat určité množství úkolů, vyrazit do terénu a po splnění se do jádra zase vrátit. V TSW si vezmete misi, také vyrazíte do terénu, ale většinou se zpátky nevracíte. Ve chvíli, kdy se vám mise dokončí, se můžete porozhlédnout po okolí, jelikož s největší pravděpodobností se někde poblíž nachází další mise. Tento systém misí dovoluje prozkoumávat lokace odlišně od ostatních hráčů, protože vždy záléží na tom, jakou misi si kdo vybere.

Mise se skládají z několika částí, takzvaných tierů. Dokončením tieru získáte část experience bodů z celkové odměny. Mezi tiery je rovnoměrně rozdělena polovina celé odměny a dokončením mise, posledního tieru, získá hráč druhou polovinu experience bodů.

Příklad: Mise s pěti tiery za 50 000 bodů:

 • mise začíná prvním tierem
 • dokončení 1. tieru = 6250 bodů
 • dokončení 2. tieru = 6250 bodů
 • dokončení 3. tieru = 6250 bodů
 • dokončení 4. tieru = 6250 bodů
 • dokončení 5. tieru = dokončení mise = 25 000 bodů

 

Každý tier se může skládat z několika dílčích částí, zvaných goalů. Za ně hráč odměnu nedostává. Hráč také nevidí, z kolika goalů se jednotlivé tiery skládají.

Obtížnost misí
Každá mise zobrazuje po svém náhledu (kliknutím na její ikonu) obtížnost. Ta se vypočítává na základě vybavení a skillů/dovedností, které postava vlastní. Každému hráči se tedy může zobrazit jiná obtížnost. Existuje:

 • very easy
 • easy
 • normal
 • hard
 • very hard
 • devastating

Správa misí
Ve hře si je možné seznam všech dokončených, pozastavených a aktivních misí prohlédnout v okně misí (deníku), které otevřete klávesou „J“. U dokončených misí je možné vidět, kolik zbývá času pro jejich opakování. Pro snadnější hledání misí je lepší mise filtrovat podle lokací.

Status misí
Každá mise může být v aktuálním okamžiku v jednom z pěti statusů:


nová mise

aktivní mise

dokončená mise

cooldown mise

uzamčená mise

Cooldown misí, tedy čas který musí uplynout, aby bylo možné si misi zahrát znovu, se odvíjí od oblasti, kde se mise nachází:

 • Solomon Island = 18 hodin
 • Egypt = 48 hodin
 • Transylvánie = 68 hodin
 • DLC mise = 68 hodin

Uzamčená mise se automaticky odemkne ve chvíli, kdy splníte všechny požadované mise pro odemčení. Jejich seznam uvidíte, když se budete snažit uzamčenou misi akceptovat.

 

Placené mise

Od pátého issue přešel The Secret World na B2P model a některé mise si lze zakoupit jak DLC, takovéto mise jsou označené logem s písmenem F.

 

Typy misí

Akční mise
Akčních misí je z hlavních misí nejvíce, vždy se jedná o úkol během kterého půjde o boj. Často budete muset likvidovat „bosse“ misí, buď na samém konci nebo na konci tierů. Akční mise odměňují hráče velkým počtem bodů a vždy i nějakým předmětem. Nejvíce misí, které dávají za odměnu signet, je právě akčních.

Investigativní mise
Od pátého updatu jsou investigativní mise opakovatelné se stejným cooldownem platným daný region, kde se mise nachází. První plnění mise poskytuje velké množsví experience bodů; není výjimkou, že některé investigativní mise dávají i více jak jeden milion XP. Každé další odehrání mise přináší přibližně stejné množství XP jako okolní akční mise. Tyto mise jsou často velmi obtížné na splnění, jelikož vyžadují pátrání po informacích i mimo hru, překládání cizojazyčných textů, různých symbolů, skládání rébusů a řešení prostorových hlavolamů.

Sabotážní mise
Tyto mise často nevyžadují žádný boj, někdy je vyhnutí se boji jediným řešením pro splnění. Řada těchto misí se odehrává v prostorách střežených kamerovým systémem nebo chráněných alarmem. Často je nutné se vyhýbat kamerám a strážím a přeskakovat detektory. Tyto mise se obvykle odehrávají v sólo instancích.

Item/quest mise
Většinou jsou to poměrně jednoduché mise, kde úkolem je něco posbírat, donést, doprovodit, zabít, zničit nebo najít. Většinou mívají tyto mise jeden nebo dva tiery. Odměnou jsou jen XP a regionální tokeny. Výjimečně něco jiného (např. oblek pro průchod tunelem mezi Kingsmouth Town a Blue Mountain).

PVP mise
Tyto mise se pochopitelně vyskytují jen v PVP zonách, momentálně jen ve Fusangu. Hráče odměňují jen XP body, většinou je jejich cooldown v řádu několika minut.

Dungeon mise
Jakmile vstoupíte do dungeonu, máte misi pro příslušný dungeon vybranou. Nemusíte si ji tedy vyzvedávat. Kromě nightmare dungeonů jsou ostatní mise opakovatelné bez cooldownu. Cooldown se nastartuje i po neúspěšném dokončení mise v okamžiku, kdy z dungeonu odejdete.

Raid mise
Zatím existuje jen jedna mise. Pokud ji splníte, máte zónu pro raid uzavřenou na tři dny.

 

Mise od začátku do konce

Misi lze získat od postavy nebo z předmětu. Každá mise je řádně označena jednou ze sedmi (příběhová mise je automatická) ikon. Kliknutím na ikonu zjistíte pozadí příběhu mise, obtížnost a bodovou odměnu:

Misi přijmete kliknutím na její název.

Pokud jste již přesáhli limit počtu misí, objeví se vám dotaz, zdali chcete novou misí nahradit některou ze starších. Co to přesně znamená a jak to ovlivní rozdělanou misi se dočtete dále.

Po přijmutí mise se spustí intro. Intro neexistuje pro postranní mise (item/quest a PVP mise). Vy plníte goaly a tedy i tiery dané mise. Pokud se chcete podívat na zadání tieru mise a nestačí vám zkrácený popisek na pravé straně obrazovky, můžete nahlédnout do deníku misí:

Po dokončení mise se na obrazovce objeví ikona telefonu (levý obrázek), která se během dvou vteřin přesune na pravou stranu obrazovky (pravý obrázek):

 

Teprve po odeslání reportu a vybrání ceny se mise započte jako splněná a vám budou připsány experience body s případnou odměnou. Pokud se v reportu vyskytuje „Choose“, musíte si vybrat jeden z nabízených předmětů. Ve chvíli, kdy chcete report odeslat, klikněte na „Collect“.

Dovětky u reportů se liší na základě frakce, za kterou hrajete.

 

Lze misi přerušit nebo resetovat?
Misi lze přerušit jen aktivací jiné mise stejné úrovně. Pokud tedy chcete přerušit jednu z hlavních misí, musíte akceptovat také nějakou hlavní misi. Na obrazovce vám pak vyskočí podobné okno:

Jestli přerušujete postranní mise, budete mít na výběr ukončit jednu ze tří postranních misí. Pokud budete chtít přerušenou misi znovu aktivovat, musíte jít k místu, kde mise začíná. Daná mise bude pokračovat od posledního dokončeného tieru.

Resetovat misi nelze. Kdyby to šlo, hráči by mohli snáz přijít k experience bodům, protože by splnili jen lehké tiery a pak si misi resetovali. Mise se resetuje pouze kompletním splněním.

Kde najdu seznam misí jednotlivých lokací?
Můžete se podívat přímo do interaktivních map pro jednotlivé lokace zde.

Můžu sdílet mise?
Pokud hráč, se kterým chcete misi sdílet, splňuje její případné nároky (třeba pokud bývá mise uzamčená), pak ano. Otevřete deník misí a u příslušné mise klikněte na ikonku panáčků na pravé straně.

Nevím, jak pokračovat v misi dál. Co mám dělat?
Můžete se zkusit třeba zeptat na radu v General chatu nebo česko-slovenském chatu. Nebo se můžete podívat na podrobný návod mise. Odkazy k jednotlivým návodům naleznete v interaktivních mapách.

Leave a Reply

Nemůžete se přihlásit a jste si jistí, že píšete heslo správně?

Občas se to bohužel stává, dokud nepřijdeme na chybu, přihlašte se

přes tento odkaz, který by měl být vždy funkční.

Děkujeme za pochopení

kanal

Chcete-li být ve hře v kontaktu s ostatními českými a slovenskými hráči z jiných kabal nebo frakcí, naistalujte si skript, jenž vás pokaždé automaticky přihlásí do CZ/SK chatovacího kanálu.

Více informací zde.

Kabaly

Chcete se stát součástí některé z česko-slovenských kabal?
Vyberte si ze seznamu zde.

Would you like to read our articles in English or another language?

Just use The Ravens on Google Translator and insert the link you want to translate.