Interakce s okolím

Interakce s okolím


Nemusí se to na první pohled zdát, ale interagovat s předměty a s osobami budete ve svém okolí díky misím relativně často. Interakce není nikterak složitá, jen je dobré vědět, s čím vším a jak se dá v The Secret World interagovat. Některé mise dokonce vyžadují tak specifickou interakci v podobě emotů, která by vás ani nenapadla.

 

Základní interakce

Žluté orámování

Základní a na první pohled jasná interakce existuje u žlutě orámovaných předmětů. Rám nelze vidět z dálky a aktivuje se až přiblížením k předmětu. Většinou se pro interakci dá použít klávesa „U“. Nejjistější je však použít myš, kdy se kurzor změní na ozubená kolečka nebo lupa (pokud si můžete předmět prohlédnout). Pokud jsou kolečka bílá, můžete s předmětem interagovat. Pokud jsou kolečka šedivá, jste od předmětu příliš daleko.

Každá základní interakce trvá určitou dobu a respektuje obtížnost dané interakce (instalace kamery trvá déle než vypnutí přívodu elektrické energie).

Červené orámování

Pokud je předmět orámován červeně, lze jej zaměřit a zničit. Pro zaměření vám nejspíš nebude fungovat zaměřovací klávesa, ale myší se vám to určitě podaří. Jelikož se nejedná o živé předměty, není možné použít všechny schopnosti, které máte. Pokud se v těsné blízkosti nachází mob, s největší pravděpodobností jej vyprovokujete, i když vašim cílem je předmět a ne mob. Tyto předměty mají HP body.

Jediným červeně orámovaným předmětem, který nelze zničit, je žebřík. Může to působit zmatečně, ale je to tak. Žebřík nezničíte, ale použijete.


Žádné orámování

Některé předměty lze použít i když nejsou orámovány. Většinou se jedná o tajné předměty potřebné během investigativních misí (otevření tajné místnosti; otočení obrazu, skrytá podlaha aj.). Nalezení těchto předmětů vyžaduje přemýšlení a vychází z indicií mise. Ne všechny takové předměty je možné použít, pokud nemáte aktivní danou misi, ale existují výjimky.

Čtvercové orámování

Pokud předmět se kterým interagujete máte u sebe (nemusí být nutně v inventáři) a musíte jej třeba někam umístit, je taková oblast označena bílým čtvercovým rámem. Pouze oblast středu rámu je pro daný předmět aktivní a vy postupujete stejně jako u běžné interakce – kliknete myší nebo (pokud to hra dovolí) použijete klávesu „U“.

 

Interakce pomocí emotů

The Secret World se snaží být opravdu výjimečný a povyšuje používání emotů na vyšší úroveň. Ty ve hře neslouží jen pro zábavu, ale mají svůj vlastní smysl a hrají důležitou roli převážně u investigativních misí. Jejich použití vás musí doslova trknout, ne vždy je to jasné z náznaku mise. Téměř nikdy nebudete mít explicitně řečeno, že musíte použít emote. Hodit se vám bude například plivání, modlení nebo třeba vzlykání. V takovém případě standardně použijete emote v chatu.

 

Interakce s postavami

Většina postav má u svého jména červenou bublinu, ta značí, že vám postava může povědět nějaké informace. Většinou se jedná jen o obecné věci a názor postavy na některé reálie ve hře. Občas jsou tyto monology vhodné pro napovězení jak dál pokračovat. Pokud plníte misi, kde je cílem nějaké osobě něco donést, buď stačí se k osobě jen přiblížit nebo na ni kliknout a máte splněno.

Některé mise vyžadují doprovod z vaší nebo z jejich strany, pokud se příliš vzdálíte od postavy, objeví se informace, že opouštíte oblast mise a máte 10 vteřin na to, abyste se vrátili.

Pokud je součástí doprovodu i boj s moby, může druhá postava zemřít, pokud necháte boj jen na ní. Cizí postavy, které jsou součástí vaší mise s doprovodem, lze v případně nutnosti léčit, jakoby se jednalo o člena skupiny.

 

Interakce s vendory

Nic obtížného, stačí kliknutí myši, případně klávesa „U“ pokud jste v bance nebo na poště. Vendorem nemyslíme pouze obchodníka, ale i poskytování služeb a také automaty.

 

G.H.O.S.T. interakce

G.H.O.S.T. neboli Generic Host Operating System Transcriber je počítačová interface ve hře, se kterou se dostane do styku, když používáte počítače nebo tablety. Navigujete se prostřednictvím textových a numerických příkazů.

Příkaz „help“ vám poskytne nápovědu; příkaz „root“ vás vrátí do úvodní nabídky; příkaz „hint“ vám poskytne radu, pokud je zařízení zaheslované.

G.H.O.S.T. aktivujete kliknutím myší na zařízení.

Leave a Reply

Nemůžete se přihlásit a jste si jistí, že píšete heslo správně?

Občas se to bohužel stává, dokud nepřijdeme na chybu, přihlašte se

přes tento odkaz, který by měl být vždy funkční.

Děkujeme za pochopení

kanal

Chcete-li být ve hře v kontaktu s ostatními českými a slovenskými hráči z jiných kabal nebo frakcí, naistalujte si skript, jenž vás pokaždé automaticky přihlásí do CZ/SK chatovacího kanálu.

Více informací zde.

Kabaly

Chcete se stát součástí některé z česko-slovenských kabal?
Vyberte si ze seznamu zde.

Would you like to read our articles in English or another language?

Just use The Ravens on Google Translator and insert the link you want to translate.