Smrt ve hře

Smrt ve hře


Smrt existuje i v The Secret World, ale naštěstí se netýká vašich postav. Ve chvíli, kdy klesne váš ukazatel zdraví na nulu, nezemřete, dojde k vyčerpání a vaše vnitřní včelí já se ocitne na „onom“ světě čekající na povel, kdy a kde se znovu objevíte díky magii Animy.

 

Důsledky absence smrti postav

Díky tomu, že vlastně neumíráte, nikdy nepřijdete o výbavu nebo obsah inventáře, vše vám vždy zůstane. Pouze vybavení, které jste měli během smrti na sobě se poškodí. Každý talisman a zbraň má ukazatel „Durability”, jak hodně jsou poničeny.

Zcela zničené vybavení přestane plnit svou funkci a neposkytne postavě žádnou primární nebo sekundární statistiku. Částečně i zcela zničené vybavení lze opravit u jakéhokoli prodejce včetně automatů. Oprava probíhá na třetí záložce „Repair“.

 

Obnovení postavy

Když se vyčerpáte, naskočí vám okno se seznamem všech dostupných Anima studní (Anima well), které jste v dané lokaci objevili. Můžete si vybrat, kam se vaše postava přemístí. Když vyberete požadované místo a možnost „RELEASE NOW“, objevíte se uprostřed vybrané studně, ale stále na „druhé“ straně.

 

Můžete si vybrat, zdali se plně obnovíte hned u studně (můžete kliknout myší na pramen nebo stisknout klávesu „U“), nebo na místě, kde jste zemřeli. Ve druhém případě musíte ale k místu úmrtí postavy doběhnout. Místo je na mapě označeno lebkou a navádí vás také ukazatel směru a vzdálenosti. Až se přiblížíte k místu úmrtí, objeví se vám nabídka na obnovení postavy. Většinou se tak stane do patnácti metrů od místa porážky na přibližně stejné výškové úrovni (nelze stát třeba jedno patro pod nebo nad). Jakmile se přiblížíte do blízkosti úmrtí, případní mobové v okolí se vám zviditelní, abyste se buď připravili, vyčkali a nebo popostoupili.

Poté, co se oživíte, nebude vaše zdraví úplně resetované, ale na polovině své maximální hodnoty – musíte se tedy doléčit. Mob však na vás může hned zaútočit.

Pokud se obnovuje mob (respawn moba) ve vaší blízkosti, máte chvíli k dobru, abyste utekli do bezpečí, jelikož znovuobnovený mob hned neútočí (pokud vy nezaútočíte první).

 

Proč vůbec existuje možnost doběhnout k tělu?

Tato možnost ve hře existuje kvůli významu druhého světa. Vy zde totiž nebudete trávit jen čas kvůli nechtěnému úmrtí. Některé mise dokonce vyžadují, abyste se do druhého světa podívali, jelikož druhá strana světa skrývá věci, které v normálním světe nespatříte. Druhý svět vám dokonce dovolí se dostat na místa, kam je vám v normálním světě vstup zapovězen. Druhý svět je něco jako jinou realitou normálního světa, kde se vyskytují prvky a duchové, jež za normálních okolností nevidíte. Smysl to tedy má a několikrát jej určitě využijete.

 

 

Úmyslná smrt

Jak již bylo zmíněno, některé mise smrt dokonce vyžadují, abyste mohli pokračovat dále. Není zapotřebí najít moba a nechat se od něj udolat k smrti. Stačí, když do chatu napíšete „/reset“ a vaše postava se vyčerpá na místě.

Leave a Reply

Nemůžete se přihlásit a jste si jistí, že píšete heslo správně?

Občas se to bohužel stává, dokud nepřijdeme na chybu, přihlašte se

přes tento odkaz, který by měl být vždy funkční.

Děkujeme za pochopení

kanal

Chcete-li být ve hře v kontaktu s ostatními českými a slovenskými hráči z jiných kabal nebo frakcí, naistalujte si skript, jenž vás pokaždé automaticky přihlásí do CZ/SK chatovacího kanálu.

Více informací zde.

Kabaly

Chcete se stát součástí některé z česko-slovenských kabal?
Vyberte si ze seznamu zde.

Would you like to read our articles in English or another language?

Just use The Ravens on Google Translator and insert the link you want to translate.