N’gha-Pei the Corpse-Island [Lair raid]

N'gha-Pei the Corpse-Island [Lair raid]


Druhá raidová instance ve hře zavede hráče na Ostrov nezrozených hvězd (The Island of Stillborn Stars) na kterém je uvězněn Eidolon of the Outer Dark. Tomu se nedávno podařilo narušit bariéru mezi ostrovem a naší dimenzí reality. Místem, kde je hranice mezi oběma dimenzemi oslabena nejvíce je vrak rybářské lodi přímo uprostřed Kingsmouthského přístavu [633,230]. Zde je možné získat misi It Fell From the Outer Dark, která začíná rituálem pro vytvoření portálu a končí odemčením zamčeného batohu s odměnou. K vytvoření portálu a odemčení batohu je nutné použít speciální klíč, který je možné sestavit ze tří částí získaných z poražených regionálních bossů. Tato instance tak završuje lov na lairové a regionální bosse a je prvním z plánovaných lair raidů.

Instance je určena pro 10 hráčů s fialovým QL 10 vybavením. Je údajně možné ji dokončit s pouhými šesti lidmi. Za její dokončení není v tomto okamžiku žádný achievement.

Vybavení

Všechny postavy by měly mít kvůli Mass Hysteria víc než 4000 HP.

 • Dva tanci, je potřeba, aby měli možnost si vzájemně předat aggro. Není potřeba nic impairovat.
 • Dva healeří s nepřekrývajícími se abilitami. Jeden může být leecher. Raid se údajně dá dokončit jen s jedním healerem, ten se ale velmi zapotí.
 • Ostatní DPS. Jedno z DPS by mělo aplikovat na bosse Debilitated. Jako velmi užitečné se jeví čištění party pomocí CleanUp nebo Win-Win. V každé partě by měl být jeden člověk s touto abilitou.

Otevření portálu

K otevření portálu je nutná jedna osoba vlastnící Delivering Ritual: A Shade of Dream. Jeho jednotlivé části padají z regionálních bossů a je třeba je sestavit. Schéma pro jejich sestavení je vidět na rytině přímo na lodi v Kingsmouthském přístavu. Je na něm námořník („TONNO NYARLATHO“), jeho hlava je nad srdcem, vlevo od kterého má ruku.

tonno

Otevření portálu začíná použitím sestaveného vyvolávacího rituálu. Objeví se srdce známé z vyvolávání lair bossů a z něj vystřelí světelný paprsek. Na konci paprsku vznikne světelné kolo, ze kterého opět vyrazí paprsek a na jeho konci opět vznikne světelné kolo. Vzniká tak jakýsi světelný řetěz.

Další člen stejné party, ve které je vyvolávač, se postaví do posledního kola řetězu a použije vyvolávací srdce. Pokud to stihne včas, vyrazí z jeho kola další paprsek a vznikne nové kolo. Tento postup se opakuje, dokud na zemi není pět zářících kol a nezačne se tvořit portál.

začátek rituálu portál

Portál je otevřený, dokud jím neprojde celý raid. Během této doby jej však mohou použít i jiné raidy. Vyvoláním portálu se rituál nespotřebuje, je tak možné otevřít portál úplně cizím lidem.

První (normální) fáze

Eidolon of Outer Dark (3 796 949 HP) – popis schopností

Bytost z jiné dimenze, stejného druhu jako je Ur-Draug.

Eidolon

 • Cleave (physical, asi 2500) – normální útok ekvivalentní útoku Ur-Drauga (Polaris 6), zásahem přibývá na tankovi stack Seeping Terror.
 • Slam (physical, přes 5000) - vějířovitý útok ekvivalentní útoku Ur-Drauga (Polaris 6)
 • Mass Hysteria (physical) – je seslána na jednoho hráče, který je impairnutý, vypadá jako bílý kruh (někdy není vidět), všichni kteří jsou v tomto kruhu, dostanou DOHROMADY 20 000 HP zranění, je potřeba tenhle útok rozložit na co nejvíc hráčů (při 6 jsme na +/- 3500hp). Zdá se, že tank který má aggro, nemůže být cílem tohoto útoku. Ihned po Mass Hysteria následuje v pozdějších fázích Personal Pain.
 • Personal Pain (magical, 300–600) – kruh kolem každého hráče, který se s ním pohybuje. Každý, kdo je v kruhu, až dotiká, dostane od každého kruhu zhruba 600 HP zranění. Je samozřejmě potřeba nestát v kruzích ostatních.
 • Seeping Terror (debuff) – Každý stack zvyšuje damage (1 %, 3 %, 7 %, 12 %, 18 %, 35 %, 60 %, 100 %, 400 %, 800 %). Nedá se cleanovat. Mechanismus, kvůli kterému je potřeba přebírat aggro mezi oběma tanky.
 • Tsunami (Physical, 2800) – celoplošný útok, dá se mu schovat za skály. Po útoku dochází k resetu aggra.
 • Call to the Depths – přechod do další fáze, zároveň s ním boss na sebe sesílá Strength from Beyond a na všechny hráče Insanity
 • Insanity (magical, DoT, 80–100) – dá se cleanovat
 • Strength from Beyond (štít) – štít

Mass Hysteria Personal Pain

Taktika

První tank vyrazí nabrat bosse, celý raid za ním. Samozřejmě otočí bosse tak, aby cleavou mířil směrem od zbytku raidu. Druhý tank od něj bosse přebírá podle dohody, například při osmi stupních Seeping Terror. Takto se tanci střídají napříč všemi fázemi.

Eidolon v určitých intervalech odchází do středu mapy odkud sesílá Tsunami. Před tou se celý raid musí schovat za jednu ze skal. Po Tsunami dochází k resetu aggra, dokonce to vypadá, že si boss vybere náhodnou osobu a na tu se snaží zaútočit. Tank tak musí aggro znovu získat.

Občas Eidolon sešle Mass Hysteria, za kterou běžně následuje Personal Pain. Celý raid (mimo aktuálního tanka) se tak musí nejprve seběhnout na jedno místo a pak se rychle rozptýlit.

Jakmile začne boss používat schopnost Call to the Depths pro přechod do další fáze, musí na něj celý raid přestat útočit (má štít) a schovat za skálu.

Druhá (modrá) fáze

Spawn of Xotli Child of the Immaculate Slime

Eidolon of Outer Dark

Eidolon chodí po oblasti a pouze sesílá Insanity na hráče, které uvidí. Hráči se věnují addům.

Spawn of Xotli (164 000 HP)

 • Insanity (magical, DoT, 80-100) - dá se cleanovat, je sesílána na toho, koho Spawn vidí, dokud má štít
 • Strength from Beyond (štít) - štít
 • Mephitic Cloud  - přivolání dalšího Child of the Immaculate Slime (je možné impairovat).

Draug Lord („chobotnička“) se 164 000 HP – během fáze ze v oblasti nachází jeden nebo více (podle fáze 1,2,3…). Jsou označení na mapě červeným puntíkem. Od začátku mají štít Strength from Beyond, nesmí se na ně útočit, dokud si ho neshodí. Štít si neshodí, dokud nedojde ze středu oblasti na svou pozici, což neudělá pokud vidí nějakého hráče. Zároveň střílí na toho, koho uvidí prvního – takže by to měl být tank. Po zabití všech Spawnů modrá fáze končí.

Child of the Immaculate Slime (20 202 HP)

Deep One – nedělá nic zvláštního, má jen standardní útok (Primordial Hysteria – asi 400–1200 HP). Od určitého okamžiku jsou přivoláváni během obou fází prakticky neustále.

Taktika

Důvod pro schovávání se za skálu na začátku modré fáze není boss, ale čerstvě seslaní Spawn of Xotli. Ti se objeví na středu a postupují na předem daná místa. Od začátku mají na sobě štít a ten si neshodí, dokud na svou pozici nedorazí. Pokud však před tím někoho spatří, odbočí a budou na něj útočit tak dlouho, dokud bude naživu a v dohledu.

Jakmile je Spawn bez štítu, musí na něj jeden tank zaútočit a druhý by měl být připraven chytat všechny Child. DPS mají za hlavní cíl zabít Spawna.

Během přebíhání mezi jednotlivými Spawny, je rozumné neběhat přímo kolem Eidolona a vyhýbat se tak zbytečnému stackování Insanity.

Třetí (závěrečná) fáze

Když Eidolonovo zdraví klesne pod 10%, začíná poslední fáze. Během ní spawnuje spoustu stínů (shades) Echo of the Outer Dark, které není možné zaměřit a tedy zabít a kteří útočí na všechny pohybující se hráče. Tím je prakticky přišpendlí na místo, je možné se pohybovat pouze malými přískoky nebo pomocí abilit (Death from Above, a podobné). DPS s 5kHP zabijí na 2 rány.

Je ideální se rozestavět tak, aby mezi jednotlivými postavami byla mezera zajišťující, že při Personal Pain nebude nikdo stát v kruhu někoho jiného. Pokud by Eidolon seslal na některého hráče Mass Hysteria, je tento hráč obětován. Zároveň je jistější tankovat bosse tak, aby celý raid byl v zákrytu za jednou ze čtyř skal – důvodem je potenciální vlna Tsunami.

Echo of the Outer dark Loot

Loot

Ze zabitého bosse vypadnou dva batohy s vybavením. Modrý batoh je normálně přístupný, obsahuje kombinaci modrých signetů a modrých talismanů a zbraní.

Druhý – červený – batoh je zamčený. Při jeho otevření je spotřebován vyvolávací rituál. Obsahem druhého batohu jsou 2 fialové signety nebo auxilary kity, 10.1 zbraň, 10.1 talisman a pět bullionů.

2 Comments
 1. avatar
  Date: June 3, 2013
  Author: Siar
  Cha, poznal jsem na fotkách Morfeu a ShinMaa :-DDD Teď jsou z nich celebrity :-) [Reply]
 2. avatar
  Date: March 17, 2018
  Author: Sherlyn
  It's going to be ending oof mine day, however before ending I am reading this impressive paragraph to increase my know-how. [Reply]
Leave a Reply

Nemůžete se přihlásit a jste si jistí, že píšete heslo správně?

Občas se to bohužel stává, dokud nepřijdeme na chybu, přihlašte se

přes tento odkaz, který by měl být vždy funkční.

Děkujeme za pochopení

kanal

Chcete-li být ve hře v kontaktu s ostatními českými a slovenskými hráči z jiných kabal nebo frakcí, naistalujte si skript, jenž vás pokaždé automaticky přihlásí do CZ/SK chatovacího kanálu.

Více informací zde.

Kabaly

Chcete se stát součástí některé z česko-slovenských kabal?
Vyberte si ze seznamu zde.

Would you like to read our articles in English or another language?

Just use The Ravens on Google Translator and insert the link you want to translate.