Příručka The Ravens

Kabalí banka

Kabalí banka je místem přístupném každému členku nebo člence kabaly. Má omezenou kapacitu a v současné době nabízí signety, glyfy, talismany, zbraně a kraftovací materiály pro začínající hráče. Můžete si tak vzít cokoli, co se vám z kabalí banky bude hodit. Banku najdete v Lonýdně na poště (Ealdwic Post Office) nebo v bance (B&D Bank).

Info pro všechny hráče: Vkládejte do banky věci, které si myslíte, že by se nováčkům hodily a vám nebudou chybět.

banka

Kabalí skript

Kabalí skript slouží k usnadnění a rychlému přístupu k mapám, emotům a kabalím misím. Skript se spouští jednoduchým příkazem ve hře a zobrazí okno s odkazy. Kabalí skript také obsahuje skript na emoty, který zobrazí okno s přehledem všech současných emotů ve hře. Spouštět je můžete pouhým poklepáním na název emotu.

Skript si můžete stáhnout zde.

Kabalí script 3.0 Emote script 1.0

Raidy, dungeony a lairy

Členové kabaly chodí pravidelně hrát end-game obsah ve hře. Není to nic povinného a plní jej pouze ti hráči, kteří chtějí vylepšovat své vybavení a překonávat své schopnosti. Skupin na dungeony může být i několik podle počtu přítomných hráčů a pravidla pro lootování odměn si skupina stanovuje sama. Většinou každý všechno greeduje, pokud něco potřebuje tak si to needne. Pro lepší koordinaci při hraní dungeonů se hráči scházejí na TeamSpeaku.

Newyorský raid

Raidy se pořádají pravidelně každý čtvrtek a neděli ve 21:00. Zapotřebí je deset lidí (dva tanci, dva healeři/leecheři, jeden podder a 5 dps).

Pravidla pro lootování:

 • Odměnu za splnění mise si vybírají hráči podle pořadí v lootovací tabulce.
 • Pořadí v tabulce funguje podle provázkové metody (když přijmete loot, jdete na konec tabulky).
 • Pokud máte na výběr, můžete vynechat (pass) a zůstat na začátku tabulky pro příští raid.
 • Pokud zbyde nějaký předmět, tj. ostatní jej passovali, stává se takový předmět trashem a dostane jej náhodný hráč (kdo chce, zadá příkaz „/roll“, vyšší číslo vyhrává).
 • Pokud se nenajde nikdo, kdo by chtěl o trash losovat, Loot Master sám určí, komu předmět přidělí.
 • Získání trashového předmětu neposouvá v tabulce lootu!

Pravidla pro posouvání kvůli absenci (platné od 9. 2. 2014):

 • Pokud jste se nezúčastnili již pátého raidu v řadě a nejste na jedné z prvních čtyř pozic, nikam se neposouváte.
 • Pokud jste se nezúčastnili již pátého raidu a jste na prvním, druhém, třetím nebo čtvrtém místě, posouváte se na začátek pátého místa. (Pokud je na pátém místě někdo, kdo chybí maximálně čtvrtý raid, tak se posouváte až za něj).
 • Pokud jste se déle jak rok nezúčastnili raidu, přicházíte o své místo v tabulce.

Vysvětlení pravidel:

 • Provázková metoda je varianta vybírání lootu přijatá většinou hráčů, kteří se účastní raidu.
 • Posouvání z důvodu absence na pátém raidu po sobě jen ochraňuje loot čtyř předmětů pro pravidelně chodící hráče. Zabraňuje se tak situaci, že kdyby hráč „A“ na prvním místě chyběl dlouhou dobu, hráč „B“ před ním by několik raidů čekal na určitý předmět, o který by mohl přijít, kdyby hráč „A“ po delší době přišel a měl nárok si vybírat první, i když chyběl třeba několik měsíců.
 • Páté místo je vybráno proto, aby se „ochránily“ všechny čtyři předměty z lootu pro první čtyři místa v raidu a aby se pro chybějícího hráče zajistila motivace na raidy chodit, kdyby chyběl pravidelněji a mohl by chodit třeba jen jednou za měsíc; proto se neposune na poslední místo, ale jen na páté (nikdo tedy nebude tratit).

TeamSpeak

Společné výpravy do dungeonů nebo raidů, plnění misí ve skupinách nebo prostě si jen popovídat. To jsou důvody, proč je zapotřebí být ve spojení. Používáme TeamSpeak 3 a server s heslem naleznete v kabalím okně ve hře, které otevřete klávesou Shift + G.

CZSK chatovací kanál

Česká a slovenská komunita hry je malá, pokud ale chcete být ve spojení i s jinými hráči nejen z kabaly, určitě si nainstalujte tento kanál. Návod na kanál najdete zde.

Společné výpravy

Hra nabízí spoustu možností na hromadné výpravy: dungeony, lairy, raidy, PvP a těžké mise. Dungeony mají navíc několik obtížností a ta poslední z nich dovoluje získávat nejlepší vybavení ve hře. Pokud chcete pomoc s poznáváním dungeonů, plěním misí a vypomoci tak s vývojem postavy, určitě se neváhejte zeptat. Vždy se najde dostatek hráčů, kteří vám pomůžou.

Kabalí mise

Jako členové kabaly máte právo plnit kabalí mise. Musíte být zaregistrovaní na stránkách, abyste se mohli přihlásit k misím. Kabalí mise slouží k tomu, abyste třeba mohli navštívit dosud neobjevená místa, získat zajímavý loot a významnou finanční odměnu. Návod na mise najdete zde.

Kabalí mise 02 Kabalí mise 06 Kabalí mise 10

Návody

Orientovat se ve hře vám pomohou již sestavené návody a pokud právě začínáte, určitě se podívejte na článek První kroky ve hře.

Oficiální fórum hry a podpis

Pokud chcete vystupovat na oficiálním fóru hry a chtěli byste reprezentovat kabalu, můžete použít následující kabalí podpis. Stačí jej zkopírovat a změnit jméno postavy zde zvýrazněné barevně:

[CENTER][COLOR="RoyalBlue"]The Ravens[/COLOR][/CENTER]
[FONT="Arial"][SIZE="1"][CENTER][COLOR="RoyalBlue"]Jarred  |  The Ravens Cabal  |  Czech ~ Slovak Cabal  |  Illuminati  |  PVP, PVE  |  Cerberus and others[/COLOR][/CENTER][/SIZE][SIZE="1"][CENTER][URL="http://theravens.cz/wp/"]Home Page[/URL]  |  [URL="http://chronicle.thesecretworld.com/cabal/The%20Ravens"]Chronicle[/URL]  |  [URL="http://theravens.cz/wp/?page_id=7"]Přidej se k nám![/URL][/CENTER][/SIZE][/FONT][CENTER][COLOR="RoyalBlue"]~ [URL="http://www.tsw-geo.com"]TSW-GEO.com[/URL] ~[/COLOR][/CENTER]

Nemůžete se přihlásit a jste si jistí, že píšete heslo správně?

Občas se to bohužel stává, dokud nepřijdeme na chybu, přihlašte se

přes tento odkaz, který by měl být vždy funkční.

Děkujeme za pochopení

kanal

Chcete-li být ve hře v kontaktu s ostatními českými a slovenskými hráči z jiných kabal nebo frakcí, naistalujte si skript, jenž vás pokaždé automaticky přihlásí do CZ/SK chatovacího kanálu.

Více informací zde.

Kabaly

Chcete se stát součástí některé z česko-slovenských kabal?
Vyberte si ze seznamu zde.

Would you like to read our articles in English or another language?

Just use The Ravens on Google Translator and insert the link you want to translate.